افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

دلیل غیبت چهار روزه عطا محمد نور در دفتر اش چیست؟

عطا محمد نور والی بلخ

عطا محمد نور از چهار روز به این‌سو به دفتر کارش حضور نیافته است.افضل حدید گفت: آقای نور در دیدار اخیرش با هیئت ارگ ریاست جمهوری پیشنهاداتش را ارایه کرده و هنوز مشخص نیست که آیا توافقاتی صورت گرفته‎است یا خیر؟

وی افزود: اکثرا با تعداد زیادی از مردم دیدار می‌کرد، اما در روزهای اخیر پیام داده که دیگر مشکلات برای مردم خلق نشود، به همین خاطر دو سه یا چهار روز شده به دفتر نیامده، مردم را می‎بیند، اما یک مقدار محدود ساخته‎ است.

منیر فرهاد، سخنگوی عطا محمد نور از ابراز نظر در این باره خودداری کرد، اما دوا خان مینه‌پال معاون سخنگوی رییس جمهور گفت، آنان خواهان حل مسالمت‌آمیز اختلاف به میان آمده با آقای نور می‌باشند.

این در حالیست که روز دوشنبه معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی و سلام رحیمی رییس دفتر رییس جمهور افغانستان به دیدار عطا محمد نور به بلخ رفتند.

دوا خان مینه‌پال معاون سخنگوی رییس جمهور در همان روز نسبت به نتایج این دیدار ابراز امیدواری کرده و گفته است، امیدواری وجود دارد که مذاکرات نتایج مثبت را در قبال داشته باشند.

ارگ ریاست جمهوری نزدیک به سه ماه پیش خبر منظوری استعفای عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ را نشر کرد و همچنان از معرفی انجنیر محمد داوود به‌عنوان والی جدید بلخ خبر داد.

آقای نور و جمعیت اسلامی پیش از این موضع‌گیری ارگ در این باره را قبول نکرده و گفته‎اند که این اعلان یک‌جانبه صورت گرفته‎است.

نور در این مدت بارها در میان هوادارانش در بلخ به حکومت مرکزی هشدار داده و گفته‎است که تا زمان دست نیافتن به نتایج مذاکرات، از رهبری ولایت بلخ کنار نخواهد رفت.

اما برخی کارشناسان سیاسی به این باور اند که محدود شدن دیدارهای عطا محمد نور با مردم نشان می‎دهد که آقای نور با هیئت ارگ به برخی توافقات دست یافته‎است.

احمد سعیدی یکی از این کارشناسان در این باره گفت: ارگ و عطا محمد نور اخیراً تفاهم کرده اند که باید تا زمان اعلام نتایج مذاکرات، دو طرف به همدیگر اظهارات تند نداشته باشند.

وی افزود: صحبت‎های که آقای نور با جناب ستانکزی و رحیمی داشته به یک نحوی تفاهماتی صورت گرفته، ولی حرف اخیر و تصمیم نهایی را رهبری جمعیت خواهد گرفت نه آقای نور، اما یک حرفی میان‌شان تبادله شده که تا نتیجه نهایی مذاکرات از نگاه تبلیغات و رسانه‌ای علیه یک دیگر حرف نمی‎زنند.

اما جانب حکومت و عطا محمد نور در باره اینکه آیا دو طرف به راستی به توافقاتی دست یافته‎اند یا خیر؟ ابراز نظر نمی‎‎کنند.

 

 1. غلام سخی نظری :

  ملاقات با مردم

 2. Farid Ahmad Qarizada :

  خوب کرده که نیامده دلش خواست می آید اگرنخواست نی

 3. Mohammad Barabas :

  خانه تکانی داشته برای عید نوروز!

 4. Haji M Dawood Fahham :

  كارخودشان كه شودديگربه قصه من وتونيستن كمى هوشيارشويد

 5. Munir Ahmad Nikzad :

  چون دیگر او دفتر مربوط کس دیگری است

 6. حاجی عبدالبصیر حکیمی :

  صاحب اصلی این وطن استادعطامحمدنوراست دلش ازهرکسیکه ازبیرون آ‌مده بیشتر میسوزد دسیسه جایرانخواهدگرفت….

 7. میثم علیزائی :

  دیگه اوقسم چوکی نسیبش نمیشود بانم که دلش را خوش کند

 8. فهیم محمدی :

  خیلی.خوب.است

 9. عمران امانی :

  حفیف اش نکرده مردم ارزش ملاقات را ندارد وقت خود را ضایعه مردم نکو جناب محترم دگر دگر جنرال عطانور محمدی

 10. سیدعظیم خراسانی :

  از سیاست افغاها چی گله کنم بدار شوید

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار