افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دلیل تعویق نشست طالبان با جریان‌های سیاسی افغانستان چیست؟

طالبان

بنابر اعلام برخی از منابع خبری نشست بین طالبان و جریان‌های سیاسی افغانستان در دبی به دلیل عدم صدور ویزه توسط امارات به تعویق افتاده است.

قرار بود نشستی به ابتکار موسسه پگواش در دبی بین رهبران طالبان و جریان‌های سیاسی افغانستان برگزار شود.

اما برخی از منابع گفتند که به دلیل خودداری امارات از صدور ویزه به رهبران سیاسی طالبان این نشست به تاخیر افتاده است.

از سوی دیگر سخنگوی طالبان دعوت از این گروه را برای اشتراک در نشست صلح در دبی رد کرده است.

بر اساس این راپور، تنش‌های سیاسی بین قطر و امارات متحده عربی سبب شده است تا این کشور از صدور ویزه به رهبران سیاسی طالبان در قطر خودداری کند.

نظرمحمد مطمئن فعال سیاسی و یکی از کسانی که به این نشست دعوت شده، گفت: قرار بود اول ماه نووِمبر این نشست در دبی برگزار شود اما احتمالا در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تا آخر ماه نووِمبر برگزار شود.

وی افزود: احتمالا نماینده گانی از طالبان در این نشست حضور خواهند داشت.

این فعال سیاسی اظهار داشت: چنین نشست‌هایی که خارجی‌ها و سیاستمداران افغان در آن حضور داشته باشند به تامین صلح در افغانستان کمک می‌کند.

عبدالرحیم ایوبی نماینده ولسی جرگه تصریح کرد نشست‌های چهارجانبه در عمان و نشست مسکو هیچ نتیجه‌ای در پی نداشته است و مردم افغانستان به این نشست‌ها اعتمادی ندارند.

وی افزود: جنگ افغانستان از سوی سازمان استخبارات اردوی پاکستان به پیش برده می‌شود نه از سوی کسانی که در دبی، قطر و سایر کشورها نشست صلح برگزار می‌کنند.

این در حالی است که با وجود افزایش فشارهای نظامی و سیاسی به طالبان، اما این گروه همواره تاکید کرده است که با حضور نیروهای خارجی در افغانستان آنها به مذاکره با دولت افغانستان تن نمی‌دهند.

 

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار