افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

دلیل اصلی برکناری نجیب‌الله آزاد

نجیب‌الله آزاد

معاون سخنگوی اشرف غنی که امروز استعفای خود را ارایه کرده است، از دلیل اصلی برکناری اش پرده برداشت و افشاگری کرد.
نجیب‌الله آزاد معاون سخنگوی اشرف غنی اعلام کرد گروه خاصی از اعضای اداری ارگ ریاست جمهوری با توطیه و عملکرد نادرست باعث شکست تلاش‌های حکومت شده است.

آزاد تصریح کرد: عملکرد نادرست این گروه سبب شده است تا دستاوردهای حکومت در راستای اصلاحات با شکست روبرو شود.

معاون سخنگوی اشرف غنی اظهار داشت این افراد اصول شایسته سالاری و صداقت را که برای پیشرفت امور کشور لازم است، همواره نقض می‌کنند.

وی افزود: این مسئله باعث شده است تا از سمت معاونت سخنگوی ریاست جمهوری استعفا دهم زیرا عملکرد نادرست برخی از اعضای اداری ریاست جمهوری برایش قابل تحمل نبوده است.

آزاد اظهار داشت: گروه اداری در ارگ ریاست جمهوری که توانایی و لیاقت ندارند کسانی را که از استعداد برخوردار بوده و متعهد به افغانستان باشد، منزوی می‌کند و عرصه را برای آنها تنگ می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد درحالی که هنوز معاون سخنگوی اشرف غنی بوده، این گروه از تمدید مجوز ورود وی به ارگ ریاست جمهوری ممانعت کرده بود.

از سوی دیگر، شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی اشرف غنی اعلام کرد که نجیب آزاد به دلیل غیبت طولانی از سمت معاون سخنگوی رییس جمهور برکنار شده است.

این در حالی است که پیش از این ثواب‌الدین مخکش معاون اداره امور ریاست جمهوری از کارمندان پشتون خواسته بود تا برای حذف سایر اقوام از این اداره تلاش کنند.

 

در همین رابطه:

ارگ معاون سخنگوی رییس جمهور را برکنار کرد!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار