افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 19 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

دلجویی رئیس جمهور از خانواده های حادثه اخیر در میدان وردک

رئیس جمهور افغانستان هنگام بازدید دیروزش از میدان وردک در جمع از بزرگان و مقامات، خطاب به ورثهء قربانیان حادثه اخیر پرتاب مرمی هاوان گفت، عاملان حادثه دستگیر شده و تحقیق از آنها جریان دارد.

 

محمد اشرف غنی به روح شهدای حادثه دعا کرده و به نماینده‌گی از نیرو های امنیتی از خانواده های قربانیان و مردم میدان وردک، معذرت خواست.

 

رئیس جمهور غنی همچنان با خانواده های قربانیان حادثه اخیر میدان وردک که در آن شماری از افراد ملکی به شمول اطفال کشته شده بودند، ابراز غمشریکی کرد.

 

 

رئیس جمهور غنی در ادامه صحبت خود از مردم خواست تا به دولت وقت بدهند که از طریق اقدامات اصولی، عدالت تحقق یابد.

 

وی گفت:

 

” به حیث خادم و رئیس جمهور شما، می‌خواهم این را به شما بگویم، آنطوریکه ما در میدان سیاست خون سربازان خود را نمی بازیم، این خون را نگهمیداریم، قدر و عزت می‌کنیم. اما با آنها حساب و محاسبه نیز می‌نمایم.”

 

 

توریالی همت صافی سخنگوی والی میدان وردگ روز گذشته گفت محمد اشرف غنی به اساس وعده که با خانواده های قربانیان داده بود به این ولایت سفرکرد.

 

آقای همت افزود:

 

“هدف اصلی سفر رئیس جمهور به میدان وردگ این بود که با خانواده های شهدا غمشریکی نموده وفاتحه خوانی نماید تأکید رئیس جمهورغنی این بود که عاملین که در این قضیه دخیل هستند طبق قانون مجازات خواهند شد”.

 

به گفته مسئولان شورای ولایتی میدان وردگ این اطفال به تاریخ ۱۳ قوس سال روان در ولسوالی سید آباد حین درگیری نیروهای اردوی ملی با مخالفان مسلح توسط پرتاب هاوان ازسوی نیروهای اردوی ملی کشته شدند.

 

سخنگوی والی میدان وردگ میگوید در پیوند به این قضیه چهار تن ازمنسوبین اردوی ملی بازداشت شده اند و تحقیقات از نزد شان ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار