افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

دلایل حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان از زبان والی پیشین بلخ

عطا محمد نور والی بلخ

عطا محمد نور علت حضور کمرنگ مردم در روند ثبت نام رای دهندگان در کشور را بیان کرد.

در حالی که حدود یک هفته از آغاز روند ثبت نام رای دهندگان در کشورمان آغاز شده است اما حضور کمرنگ مردم در مراکز ثبت نام نگرانی مقامات و رهبران سیاسی کشور را برانگیخته است.

عطامحمد نور در دیدار با بزرگان اقوام در بلخ اظهار داشت: مردم افغانستان به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در زمان تعین شده آن از سوی کمسیون انتخابات اطمینان ندارند.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود گذشته یک هفته تنها 3500 نفر در ولایت بلخ به مراکز ثبت نام رای دهندگان مراجعه کرده‌اند که این موضوع نگران کننده است.

رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی خاطرنشان کرد: 60 مرکز ثابت و سیار در ولایت بلخ برای ثبت نام رای دهندگان و توزیع تذکره ایجاد شده است و مردم باید از این فرصت استفاده کنند.

عطامحمد نور اظهار داشت: کارتهای انتخاباتی گذشته فاقد اعتبارند، ما باید آینده خود را امروز رقم بزنیم و این امر بدون اشتراک مردم در روند ثبت نام رای دهندگان امکان پذیر نخواهد شد.

وی در ادامه از روند اطلاع رسانی کمسیون انتخابات افغانستان نیز انتقاد کرد و عدم اطمینان مردم به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه را عامل حضور کمرنگ مردم در مراکز ثبت نام رای دهندگان عنوان کرد.

برخی از کارشناسان بر این باروند که حضور نیروهای خارجی در افغانستان و دخالت امریکا در انتخابات گذشته باعث شده تا مردم به انتخابات اعتماد نکنند.

طالبان نیز با صدور اعلامیه از مردم خواسته بود تا با عدم اشتراک در روند ثبت نام رای دهندگان، انتخابات کشور را تحریم کنند زیرا در نهایت خارجی‌ها در مورد نتیجه انتخابات تصمیم خواهند گرفت.

 

 1. Azatullah Khan :

  ما بز قهرمان قبول ندريم

 2. حاجی جواد :

  ما دیگر بگفته معامله گران نیستیم . به هر کس دل بستیم مارا معامله کرد . حتا …….. هم

 3. صباون کاکر :

  ما هوشیار هستیم نفر قهر مان را پیداکردیم که اشرف غنی صاحب است همه مردم ما دوست دارش استیم چرا که اگر تنها در این چند سال میبود در وطن ما یک فیر تفنگ هم نمیبود و حالا بخاطر دزد های بی معرفعت که از نام اسلام سو استفاده میکنند حتی داعش هم آمده چقدر اطفال بیگناه را بخاطر این ابلیس ها ازبین بردن

 4. Liev Liave :

  کار بیگی رای بتی اما نه به پول فقد به دل ودوم ایک بر ای مردم که وکالت کرده سرما دیگر خلاص است از رای و چوکی ولسی جرگه حالی میخواهند که این پروسه ره بدنام کنند تا باز باقی بمانند پس من و تو باید که برکنارشان کنیم با ثبت نام کردند و رای گزاشتن بر وکیل که تحصیل کرده و از بتن جامعه باشد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار