افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

دشنام نامه افغانستان اکسپرس

داعش و طالبان شیعیان را مسلمان نمی دانند و به همین دلیل کشتن آنان را واجب می دانند. به گفته آقای احور این دو گروه به حکم پیامبر خود عمل می کنند.

اسلام طالبان و داعش نوشته کوتاهی است که در روزنامه انگلیسی زبان افغانستان اکسپرس چاپ کابل منتشر شده است و جنجال تازه ای را در جامعه شدیدا ملتهب ما به وجود آورده است.

عده زیادی این مقاله را توهین به مقدساتی دینی خواند و دادستانی 15 تن از مسوولان این روزنامه را بازداشت کرده است. اجازه بدهید یک بار به مطالب عمده ای که در این مقاله پرداخته شده است نگاهی بیاندازیم.

نویسنده مقاله کسی است به نام الف. ج. احور. آقای احور سخن خود را دقیقا از کلمه مقدس مسلمانان شروع می کند. حرف آقای احور این است که وقتی مسلمانان می گویند لا اله الله، هر خدایی غیر از خدای مسلمانان را انکار می کند. به باور آقای احور انکار خدایان دیگر و تاکید و تکیه بر خدای اسلام نوعی ترویج فاشیزم و نازیسم است.

آقای احور می گوید : انکار خدایان دیگر نه تنها عبور از خط سرخ دیگر پذیری و به وجود آوردن یک فلسفه جهانی تبعیض بلکه حتی یک اندیشه غیر انسانی است”. آقای احور بعد ازاین سخنان تند بررسی لا اله الله را کنار گذاشته و به مساله حکم مرتد می پردازد. او می گوید هر کسی مسلمان شود اسلام از او استقبال می کند و هر کسی اسلام را ترک کند محکوم به مرگ است. آقای احور می گوید: محمد خود این دستور را داده است. به نظر آقای احور طالبان و داعش دقیقا به همین دلیل شیعیان را به قتل می رسانند، چون داعش و طالبان شیعیان را مسلمان نمی دانند و به همین دلیل کشتن آنان را واجب می دانند. به گفته ی آقای احور این دو گروه به حکم پیامبر خود عمل می کنند.

آقای احور بحث حکم مرتد را نیز به جای خودش می گذارد و سراغ خود خدا می رود و با توضیحات تند و تلخی درمورد اوصاف خداوند، می گوید: حالا من می خواهم با این خدا حرف بزنم. تو چگونه خدایی هستی؟ آیا تو دیوانه ای؟ آیا تو راضی می شوی که کسی را به خاطر خروج از اسلام به قتل برساند؟ من دیگر کاری به تو ندارم و تو را در آسمان تنها می گذارم. بعد از این گفتگوی تند و پرخاشگرانه، آقای احور خطاب به خدا می گوید: ممکن است آدم به این نتیجه برسد که تو هیچ وقت با ما آدم ها خوب نبوده ای. تو همه قوم لوط را صرفا به خاطر اینکه هم جنس باز بودند به قتل رساندی.

بعد از این سخنان تلخ، آقای احور گفتگویش با خدا را روی محور عوامل علیّ حوادث ادامه می دهد و می پرسد: تو می گویی که هیچ اتفاقی بدون اراده تو رخ نخواهد داد. پس چرا می گذاری که طالبان و داعش از قدرت تو سوء استفاده کنند؟ به نظر آقای احور سکوت خداوند در برابر حوادث دردناکی که رخ می دهند نشانگر رضایت او بر وقوع این حوادث است. او می گوید که ریشه همه این تند روی ها در قرآن آمده است. به همین دلیل به خداوند می گوید که تو خودت در قرآن حکم این قتل ها صادر کرده ای.

احور از خداوند می خواهد که تکلیف خود با قرآن را روشن کند. او می گوید: اگر این سخنان از تو نیست و همه آنچه در قرآن آمده دروغ است پس چرا سکوت کرده ای؟

این تقریبا خلاصه همه مقاله آقای احور است. مقاله ای است بسیار تند، بسیار پرخاشگرانه و از نظر منطقی بسیار سست و ضعیف.

نکته اساسی در این نوشته این است که وقتی آقای احور بر خدای مسلمانان این چنین تند و بی پروا می تازد، آدم تصور می کند که او خود را در میان جمع مسلمانان نمی بیند. این نوشته را نه یک نقد و بررسی تحلیلی که یک دشنام نامه ی خشمالود باید خواند که به آدرس خود خدا نگاشته شده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار