افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 13 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

دستگیر شدن 569 تن در ارتباط به 295 قضیه جرمی در کابل

در یک ماه گذشته این افراد به اتهام انتقال مواد انفجاری، دزدی و فروش مواد مخدر، از مربوطات ولسوالی ها و حوزه های امنیتی کابل دستگیر گردیدند.

 

قوماندان امنیه کابل آمده است تا دست آوردهای یک ماه گذشته خود را با رسانه ها در میان گذارد.

 

در حالیکه شهر کابل در این اواخر شاهد حوادث زیادی بوده است اما قوماندان امنیه کابل می گوید، 569 تن در ارتباط به 295 قضیه جرمی بازداشت شده اند و گرفتاری آنان در تامین امنیت این شهر نقش مهمی دارد.

 

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل روز گذشته دریک نشست خبری گفت: در یک ماه گذشته این افراد به اتهام انتقال مواد انفجاری، دزدی و فروش مواد مخدر، از مربوطات ولسوالی ها و حوزه های امنیتی کابل دستگیر گردیدند:

 

” در چهار هفته گذشته به تعداد 569 تن از مظنونین در پیوند به 295 واقعه جرمی مختلف النوع در شهر کابل هم از حوزه ها و ولسوالی ها گرفتار شدند دوسیه های شان در څارنوالی و مظنونین تحت نظارت اند.”

 

مقامات قوماندانی امنیه می گویند که در میان بازداشت شده گان 40 تن به اتهام قتل، 24 تن به اتهام راهزنی، 123 تن از دزدان مسلح و یکی از اختطاف کنندگان نیز شامل است.

 

به گفته قومندان امنیه کابل، در بین بازداشت شده ها شماری از افراد در ارتباط به فعالیت های تخریبی چون جابجایی ماین های مقناطیسی و انتقال مواد انفجاری و سلاح هم شامل می باشند.

 

اما آنچه عملکرد پولیس و قوماندانی امنیه کابل را با انتقاد روبرو ساخته است نا توانایی این نیروها در جلوگیری از هرج و مرج در بزرگداشت از روز اول هفته شهید در کابل بود.

 

عبدالرحمان رحیمی قوماندان امنیه کابل در پاسخ به این سوال پذیرفت که در روز تجلیل از 18 سنبله خودسری ها وجود داشت و از آن بگونه درست جلوگیری صورت نگرفت:

 

” به این قناعت می کنیم نظر به شرایط فعلی در کشور نظر به بعضی مشکلات که همه ما در مورد آن میفهمیم شاید یک سلسله سوالاتی بود که به آن باید رسیدگی می شد که نشد، و آن تکتیک که پولیس دارد درک مسوولیت که ما داریم شما خواهید دید که یکی یکی آنها را دستگیر خواهیم کرد.”

 

به گفته آقای رحیمی، افراد ولگرد می خواستند تا با استفاده از اسلحه دست داشته شان دست به سرقت های گروهی بزنند و مردم را در شهر کابل نا راحت بسازند، اما وی تاکید می کند که نیروهای امنیتی کابل آنان را نگذاشت تا به اهداف شان دست یابند.

 

وی می گوید: نیروهای امنیتی در این روز 7 رویداد را که در آن از اسلحه استفاده شده است ثبت کرده و 9 تن در ارتباط به آن بازداشت گردیده اند.

 

مسوولان قومندانی امنیه کابل تأکید می کنند که برای گرفتاری افراد دیگر که سبب هرج و مرج در روز اول بزرگداشت از هفته شهید شده اند تلاش ها جریان دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار