افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

دستگیری 5 تروریست و جلوگیری از حمله بر پارلمان

طرح حمله به ساختمان ولسی جرگه و منزل معاون رئیس جمهور خنثی شد

ریاست امنیت ملی کشور از جلوگیری از حملات تهاجمی و انتحاری بالای شورای ملی و منزل محمد کریم خلیلی معاون دوم ریاست جمهوری خبر داده است. این اداره در اعلامیه ای که صبح امروز یکشنبه منتشر کرده خبر داده است که موظفین ریاست عمومی امنیت ملی شب یکشنبه با استفاده از اطلاعات دست داشته طی یک عملیات خاص و مستقلانه اوپراتیفی در مربوطات ناحیه اول شهر کابل پنج تروریست و افراد انتحاری را دستگیر کرده اند. در اعلامیه همچنین آمده است که یکی از دستگیرشدگان تبعه کشور پاکستان می باشد.

بر اساس اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی، همراه با دستگیرشدگان چندین صوب واسکت انتحاری، کلاشینکوف های بم افگن، ماشین دار پیکا، راکت RPG7، بم های دستی، صدها فیر مرمی کلاشینکوف، پیکا  و راکت RPG7، چندین صوب یونیفورم اردوی ملی، شناخت کارت وپول پاکستانی و شماره های تیلفون مربوط به کشور پاکستان که ثابت کننده ارتباطات آنها با تروریستان آنسوی مرز میباشد نیز به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

در اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی گفته شده که دستگیر شدگان قصد داشته اند روز یکشنبه 22 اسد حملات انتحاری و زنجیره ای و همزمان را بالای پارلمان و منزل محترم محمد کریم خلیلی معاون دوم ریاست جمهوری انجام دهند که قبل از انجام حملات انتحاری، پلان شان کشف و خنثی گردیده است.

 

 

 

رادیوکلید

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار