- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

دستگیری یک سارق مسلح در تخار

مقام های محلی ولایت تخار می گویند که نیروهای امنیتی این ولایت یک سارق مسلح را که در چندین مورد سرقت های مسلحانه در مسیر تخار – قندوز دست داشت، بازداشت کرده اند.

 

این سارق مسلح به ناامنی های شاهراه تخار – قندوز دست داشته است

 

دفتر مطبوعاتی ولایت تخار با نشر یک خبرنامۀ گفته است که جلیل مشهور به قوماندان کمپل یکی از سردسته های سارقین مسلح پیش از این اموال مسافران را در راه تخار – قندوز دزدی می کرد.

 

در این خبرنامه آمده است که جلیل مشهور به قوناندان کمپل در منطقه قبر قاضی دستگیر شده است.

 

جلیل بعد از ظهر روز گذشته توسط پولیس شاهراه ولایت تخار بازداشت شده است.

 

در خبرنامه آمده است که از نزد این سارق یک میل کلاشنکوف و یک عراده موترکرولای شخصی نیز بدست پولیس شاهراه تخار افتاده است.

 

قوماندان کپمل باشنده قریه چینزایی تخار میباشد ودرچندین قضیه سرقت های مسلحانه آزار و اذیت مردم و مسافرین در مسیر شاهراه تخار – قندوز متهم است.

 

در خبرنامه آمده است که محمد یاسین ضیا والی تخار به دلیل شکایات پی هم مسافران در مسیر تخار – قندوز عملا در عملیات دستگیری او شرکت کرده بود.

 

پولیس تخار نیز گفته است که کمپل پیش از این تحت تعقیب بخش های کشفی و امنیتی پولیس تخار قرار داشت.

 

در خبرنامه همچنان آمده است که جلیل مشهور به قوماندان کمپل به طور مخفی و مسلح گشت و گذار می کرد و در ناامنی های شاهراه تخار قندوز و سایر ساحات نیز دست داشته است.

 

او شب گذشته بالای و سایط مسافران شلیک کرده که باعث زخمی شدن دو نفر از سرنشینان موتری شده است که به علامه های این سارق توجۀ‌ نکرده است.

 

در خبرنامه آمده است که منسوبین پولیس قطعه شاهراه، این سارق را برای تحقیقات و بررسی بیشتر و رسیدگی به عرایض وشکایات مردم به مدیریت عمومی مبارزه باجرایم جنایی قوماندانی امنیه تخار معرفی کرده است.