افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

دستگیری یک خواننده معروف در کابل

به گفته قومندان پولیس کابل، آرش بارز یکی از هنرمندان افغان به دلیل دادن اطلاعات کذب به پولیس دستگیر شده است.
در درگیری میان محافظان فرهاد مجیدی، نماینده ولایت هرات در ولسی جرگه، با ماموران پولیس حوزه چهارم کابل، یک مامور پولیس کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

راپور شده بود که محافظان مجیدی به دفتر کار آرش بارز، یکی از هنرمندان افغان یورش برده و بعد از شدید شدن بحث، بارز در تماس با پولیس، خواهان مداخله نیروهای امنیتی شده است.
عبدالرحمان رحیمی قومندان پولیس کابل در یک نشست خبری گفت اختلاف بارز و مجیدی یک موضوع حقوقی بوده است و محافظان مجیدی برای گرفتن قرض پنج هزار دالری او، به دفتر بارز رفته بودند.
اما به گفته وی، در حالی که بارز از هویت محافظان مجیدی که پیش از این نیز به دنبال پول قرض آمده بودند، آگاه بود به پولیس ۱۱۹ زنگ زده و راپور کرده که جمعی مسلح به دفترش آمدند و قصد اختطاف گریی، ترور و یا زورگیری دارند.
رحیمی می‌گوید: پولیس نزدیکترین حوزه به اساس این راپور به محل رفته و بدون آگاهی از هویت محافظان مجیدی، با این افراد درگیر می‌شوند که در نتیجه یک پولیس کشته می‌شود.
به گفته قومندان پولیس کابل، اطلاع کاذب سبب به میان آمدن این رویداد شده است.
افزون بر آرش بارز، هفت محافظ و سکرتر-منشی- مجیدی نیز به ارتباط این قضیه بازداشت شده اند.
قومندان پولیس کابل گفت اگر در تحقیقات مشخص شود که مجیدی نیز در این رویداد نقش داشته، مطابق قانون مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، در تحقیقات ابتدایی مجیدی گفته از رفتن محافظان به دفتر آرش بارز بی‌خبر بوده و در مهمانخانه یکی دیگر از نماینده گان ولسی جرگه در نزدیکی همان محل حضور داشته است.
زحل نظری، مسئول دفتر بارز در روز حادثه گفته بود که محافظان فرهاد مجیدی روز قبل از رویداد هم به دفتر کار آنها آمده و تهدید کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار