- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

دستگیری نگهبان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری به اتهام آدم‌ربایی

 دستگیری یک قوماندان طالبان در ولایت بغلان

 

پس‌از گرفتاری یک نگهبان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری به‌اتهام آدم‌ربایی، اکنون پدر این نگهبان، که در ریاست محافظت ریاست‌جمهوری آموزگار است، نیز به‌اتهام ربوده‌شدن جوانی به نام حامد بازداشت شده‌است.

 

مسؤولان امنیتی تأیید می‌کنند که یکی‌از نگهبانان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری را به اتهام آدم‌ربایی بازداشت کرده‌اند.

 

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور دخله می‌گوید: «نهاد‌های تحقیقاتی یک تن دیگر را نیز بازداشت کرده‌اند که به وی وارد اتهام است و آنان [این قضیه را] بررسی می‌کنند. یک پدر و پسر هم اکنون در بازداشت استند.»

 

ریاست‌جمهوری نیز تأیید می‌کند که یکی از نگهبانان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری در بازداشت ریاست امنیت ملی است. ریاست جمهوری می‌افزاید که نهاد‌های عدلی و قضایی این پرونده‌ها را بررسی می‌کنند.

 

سید ظفر هاشمی، معاون سخنگوی رییس‌جمهور می‌گوید: «ما تعهد سپرده‌ایم که دربارۀ بررسی این رویداد با نهاد‌های عدلی و قضایی همکاری‌های صادقانه می‌داشته باشیم. این یک موضوع خانواده‌گی است و باید به‌گونۀ درست پیگیری و بررسی شود.»

 

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان اطرافیان رییس‌جمهور را به دادن مشوره‌های نادرست به رییس‌جمهور در کار استخدام اشخاصی که متهم به فساد اند، متهم می‌سازند.

 

جمعه‌دین گیان‌وال، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «رییس‌جمهور همیشه می‌گوید که با فساد مبارزه می‌کند؛ با اختطاف‌گران مبارزه می‌کند؛ اما این‌که دو نفر از محافظینش به اتهام اختطاف بازداشت می‌شوند این مایۀ تعجب است. رییس‌جمهور باید به مشوره‌های هر کسی که می‌گویند این نفر خوب آدم است این را باید استخدام کنید و این خوب آدم نیست، توجه نکند.»

 

نهاد‌های امنیتی پس‌از شکایت مردی که ۳ نگهبان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری را به ربودن بردارش متهم کرده بود، یک تن آنان را بازداشت کرد.

 

این مرد می‌گوید که نگهبانان ریاست محافظت ریاست‌جمهوری برادرش را به تاریخ ۱۴ ماه حمل ربوده‌اند و تا اکنون از سرنوشت او آگاهی ندارد.