افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

دستگیری دو جنایت کار قاتل در کابل

پولیس کابل دو فردی که به قتل و سپس آتش زدن 5 کودک در خانه شان اقدام نموده بودند را دستگیر کرد.

محمد سالم الماس رئیس تحقیقات جرایم جنایی قوماندانی امنیه کابل امروز سه شنبه در این باره گفت:

خوشبختانه پولیس کابل توانست طی یک عملیات فاعل اصلی قضیه به نام شعیب را از ناحیه دهم گرفتار کند و بعداً دیشب ساعت ۸:۳۰ بجه متهم دومی به نام علی از ناحیه شانزدهم بازداشت شد.

حدود هشت روز پیش، پنج کودک بین سنین ۴ تا ۱۴ ساله در منطقه پایکوب نصوار در شهر کابل پایتخت افغانستان به گونه مرموز به قتل رسیدند.

در ابتدا گزارش شد که این کودکان را برق گرفته و یا هم در یک آتش سوزی جان باخته اند.

شعیب یکی از افرادیکه در بازداشت پولیس به سر می‌برد و خواهر زاده پدر کودکان کشته است اعتراف کرد که این کودکان را به قتل رسانده‌است.

به گفته وی، او دختر مامایش را دوست داشت و به دلیل این‌که دختر مامایش با کسی دیگری رابطه برقرار کرده بود، تصمیم گرفت تا دختر را به قتل برساند.

این مرد بازداشت شده، جریان کشتن پنج کودک را این گونه قصه می‌کند:

وقتی داخل خانه شدم هنگامه را دیدم وقتی مرا دید ترسید و عکس‌العمل نشان داد و تیشه را آورد که مرا بزند وقتی تیشه را بلند کرد که مرا بزند تیشه را از پیشش گرفتم و همراه تیشه زدم به سرش و افتاد به زمین، وقتی خواهر دیگرش به سویم دوید او را هم با تیشه زدم و افتاد به زمین، تیشه را انداختم و دیگه خواهر و برادرش را با مشت زدم و به زمین افتاد و تکان نمی‌خورد، نمی‌دانم زنده بودند یا مرده بودند، قبلاً تیل گرفته بودیم که خانه‌شان را آتش بزنیم، وقتی رفتم پس خانه و خواهر و برادرش را کش کرده بردم به پس خانه و آتش زدم که پای خودم هم سوخت، البته سر پایم تیل ریخته بود.

پدر کودکان کشته شده از عملکرد پولیس برای بازداشت قاتلان فرزندانش ستایش کرده و از نهاد‌های عدلی و قضایی می‌خواهد تا به عاملین رویداد، جزای اعدام را عملی کنند.

وی گفت: یک بچه دیگرم در فرانسه است، یک و نیم سال شد قبول هم نشده، حکومت اگر یک همکاری کند همراه ما، من و خانمم را اگر ممکن باشد روان کند پیش بچه ما تا زیر بیرق همو بچه کلانم زندگی کنیم.

دیده شود که نهاد‌های عدلی و قضایی در برابر عاملین این رویداد تکان دهنده در شهر کابل چگونه برخورد خواهد کرد.

کابل افغانستان پیش از این هم شاهد رویداد‌های مشابه بوده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار