افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

دستگیری بیش از 25 عامل فساد اداری

بنا به گفته ی مقامات محلی هرات ،در یک و نیم سالی که گذشت بیش از ۲۵ تن از کارمندان ادارات دولتی را به جرم فساد اداری شناسایی و بازداشت کرده اند.
آنان ادعا دارند که برخی از گرفتار شدگان پس از بررسی ارگانهای عدلی – قضایی و صدور حکم از سوی محکمه مبارزه با فساد اداری، هم اکنون در زندان هرات به سر میبرند.
محی الدین نوری ؛”سخنگوی مقام ولایت هرات گفت: ولایت هرات در امر مبارزه با فساد اداری از دیگر ولایات کشور پیشگام بوده و تاکنون توانسته است که دست آوردهای خوبی در این زمینه داشته باشد.
وی در ادامه اشاره به تلاش اداره محلی هرات با مبارزه با فساد گفت: در یک و نیم سالی که گذشت ۵ رییس اداره دولتی به جرم فساد شناسایی و بالفعل دستگیر شدند که مدتی است که در زندان هرات به سر میبرند.
نوری همچنان در ادامه تصریح نمود که ۲۰ تن دیگر شامل مامورین و کارمندان بست ۳ میباشند که به دلیل آغشته بودن به فساد بازداشت شده اند و آنها نیز به حکم قانون بایستی راهی زندان شوند.
سخنگوی والی هرات همچنان در تاکید سخنانش گفت: اگر کارکرد مقامات محلی در هرات را در امر مبارزه با فساد اداری با دیگر ولایات کشور مقایسه نماییم، هرات یگانه ولایتی بود که در مدت کمی ۵ رییس ادارات دولتی آن شناسایی و دوسیه هایشان به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده است که حتی بعضی از این افراد از وظیفه شان سبک دوش گردیدند و تعدادی هم در محبس به سر میبرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار