افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

دسترسی به اطلاعات یکی ازحقوق اساسی شهروندان است!

پوهنوال عظیمی

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر از تمام کارمندان خواست تا اطلاعات مورد ضرورت شهروندان را مطابق با قانون دسترسی به اطلاعات، دراختیارآنان قرار دهند.

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر در جلسه‌ ای که با حضور اعضای کمیسیون نظارت بردسترسی به اطلاعات، جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و کارمندان این وزارت، برگزار گردیده بود گفت: حق دسترسی به اطلاعات یکی از حقوق اساسی شهروندان است.

پوهنوال عظیمی گفت: تمام کارمندان دولتی، غیر دولتی و شهروندان افغانستان مکلف به رعایت قوانین نافذه کشور و قانون دسترسی به اطلاعات هستند.

عطا محمد یاری کمیشنر کمیسیون نظارت بر دسترسی به اطلاعات توضیحات داد، کمیسیون دسترسی به اطلاعات و اعضای و تشکیلات این کمیسیون را برای کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، به معرفی گرفت.

آقای یاری اطلاع رسانی برای ارگان‌های دولتی مهم و ارزنده ارزیابی نموده گفت: اطلاع رسانی باعث میگردد تا شهروندان از کارکردها و فعالیت‌های ادارات و ارگان‌ها باخبر گردند.

در اخیر، قانون دسترسی به اطلاعات در چوکات پریزینتیشن که توسط آقای مصباح مسوول آگاهی عامه کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات تهیه گردیده بود، برای کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر تشریح گردید.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار