افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 13 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

دستان مقامات حکومتی به خون مردم آغشته است!

انفجار

برخی از حلقات داخل نظام در رویدادهای هراس افکنانه دست داشته اند.

با آنکه ماه ها از تشکیل کمسیون های حقیقت یاب برای چندین فاجعه امنیتی همچون حمله بر هوتل اینترکانتینانتال کابل می گذرد تا کنون نتیجه تحقیق هیچ رویداد هراس افکنانه در کشور همگانی نشده است و هیچ مقام حکومتی و امنیتی حاضر به گفتگو با رسانه ها در این باره نشده است.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله درباره نتیجه این تحقیقات گفته است که موضوع را از مدعی العمومی بپرسید؛ جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی گفته است که باید از همکارانش برای صحبت در این باره هدایت بگیرد و مرتضوی سرپرست دفتر ریاست جمهوری گفته است که می توانید موضوع را از وزارت داخله بپرسید.

عتیق الله امرخیل آگاه نظامی در باره امتناع مقام های حکومتی و نهادهای امنیتی از صحبت کردن در باره نتایج کمسیون های حقیقت یاب می گوید که افراد پر قدرتی در داخل حکومت استند که حکومت زورشان به آنها نمی کشد و نمی تواند آنها را به مدعی العمومی معرفی کند یا آنها را استجواب و بازخواست کند.

مجیب خلوتگر رییس اجرایی دیدبان رسانه های آزاد افغانستان نیز محدودیت دسترسی به اطلاعات در حکومت وحدت ملی را خلاف قانون اساسی خوانده است.

گفتنی است که پیش از این نیز بسیاری از آگاهان سیاسی و نظامی دست داشتن شماری از افراد در داخل نظام و نهادهای امنیتی در انجام حملات هراس افکنانه را در امن ترین نقاط پایتخت و نقاط امن نظامی را مطرح کرده بودند و از وجود ستون پنجم در نظام هشدار داده بودند اما تاکنون حکومت از بازداشت این افراد در داخل نظام کوتاه آمده است.

  1. 💗 به کابل جان سلأم :

    Khob malomdar K Aaghoshta ast. Ein ra K Kolage mefama .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار