افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

دستانِ حکومت به موادمخدر آلوده است!

مواد مخدر 1

برخی از نماینده گان مشرانوجرگه با ابراز نگرانی از کشت بی رویه مواد مخدر در کشور اعلام کردند که برخی از مقامات حکومتی در ترویج کشت و قاچاق مواد مخدر نقش دارند.

نماینده گان مشرانوجرگه در پی افزایش نگرانی‌ها از کشت بی‌رویه مواد مخدر، سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر را احضار کردند.

از سوی دیگر، وزیر مبارزه با مواد مخدر گفته که کشت خشخاش در بیش از 24 ولایت کشور گسترش یافته، وسعت زمین‌های زیر کشت به بیش از سه صد و 28 هزار هکتار می‌رسد.

تعدادی از نماینده گان مشرانوجرگه رویکرد حکومت و نیروهای خارجی در مبارزه با مواد و مخدر را محکوم کردند و همدستی برخی از مقامات با قاچاقچیان را نیز از دلایل افزایش کشت خشخاش در کشور اعلام کردند.

مصطفی ظاهر نماینده مشرانوجرگه نیز تصریح کرد که در یک سال اخیر قاچاق هزاران تن مواد مخدر از افغانستان نشان می‌دهد که افراد با نفوذ درین روند دخالت می‌کنند.

فرهاد سخی عضو دیگر مشرانوجرگه تاکید کرد، آنهایی که در وزارت امور داخله افغانستان در قاچاق مواد مخدر دخیل استند باید مجازات شوند.

برخی از نماینده گان نیز نیروهای پولیس را به توزیع مواد مخدر در کابل و سایر شهرهای کلان کشور متهم کردند.

هاشم الکوزی رییس کمسیون دفاعی مشرانوجرگه اظهار داشت: برخی از مقامات وزارت امور داخله از تاجران مواد مخدر پول دریافت می‌کنند.

پیش از این نیز بارها راپور‌هایی درباره دخالت سازمان‌های استخباراتی کشورهای غربی خاصتاً سازمان سیا در تجارت مواد مخدر کشورمان نشر شده بود.

این در حالی است که پس از حمله امریکا به افغانستان کشت مواد مخدر افغانستان به چندین برابر افزایش یافته و بسیاری از کارشناسان، امریکا و انگلیس را به قاچاق مواد مخدر در کشور متهم می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار