افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

در پی كشته شدن 6 نظامی در افغانستان… دیوید كامرون: امروز، روز غم انگیزی برای انگلیس است!

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده نظامیان كشته شده انگلیسی در افغانستان، افزود: امروز بویژه روز بسیار سخت و غم انگیزی برای آنان است.

نخست وزیر انگلیس اظهارداشت: این حادثه همچنین بهای سنگینی را كه برای انجام كار خود در افغانستان می پردازیم، به همه ما یادآوری می كند.

كامرون افزود: نظامیان ما در افغانستان فداكاری می كنند و به این كار خود ادامه خواهند داد.

وی گفت: من معتقدم كاری كه ما هم اكنون در افغانستان انجام می دهیم برای امنیت ملی انگلیس مهم است و البته بخش عمده این كار در آینده توسط خود نظامیان افغانستان انجام خواهد شد.

‘ما منتظریم كه شاهد انجام انتقال (امور امنیتی) به نیروهای افغان باشیم ولی امروز باید به فكر خانواده های سربازان جان باخته در افغانستان باشیم.’

نخست وزیر انگلیس وعده داده است كه نظامیان این كشور تا پایان سال 2014 میلادی افغانستان را ترك خواهند كرد.

در پی انتشار خبر كشته شدن شش نظامی انگلیسی در جنوب افغانستان، ‘فیلیپ هاموند’ وزیر دفاع نیز این حادثه را حادثه ای غم انگیز خواند كه نشان دهنده خطراتی است كه سربازان انگلیسی در افغانستان با آن مواجه هستند.

وزیر دفاع انگلیس گفت: من بشدت مسئولان این حادثه را محكوم می كنم. آنها در نهایت در راه به شكست كشاندن ماموریت نیروهای ما در افغانستان ناكام خواهند ماند.

با اینكه هنوز وزارت دفاع انگلیس این شش نظامی را مفقود اعلام كرده ولی اكثر منابع خبری و نظامی این كشور معتقدند كه این شش نظامی كشته شده اند.

ژنرال دیوید ریچاردز رییس ستاد مشترك وزارت دفاع انگلیس نیز از وقوع این حادثه ابراز تاسف كرد و با خانواده این شش نظامی ابراز همدردی كرد.

سرهنگ ‘ریچارد كمپ’ از فرماندهان سابق ارتش انگلیس در افغانستان نیز در گفت و گو با ‘بی بی سی’ كشته شدن شش نظامی در یك حمله را یك تراژدی خواند و گفت: وارد شدن این میزان تلفات به نیروهای نظامی خارجی در افغانستان، یك ضربه مهم به شمار می رود.

بر اساس گزارش هایی كه تاكنون منتشر شده نظامیان مذكور در ساعت 19 روز سه شنبه در استان هلمند و در جاده ارتباطی میان شهر لشگرگاه و قندهار كشته شدند.

این نظامیان در داخل یك نفربر زرهی سرگرم گشت زنی بوده اند كه انفجاری مهیب نفربر حامل آنان را منهدم می كند. گفته می شود علت انفجار احتمالا بمب كنارجاده ای و یا یك مین ضدتانك قوی بوده است.

نیروهای انگلیسی مستقر در افغانستان هنوز نفر بر منهدم شده و اجساد كشته شدگان را در اختیار نگرفته اند و به نظر می رسد به همین دلیل وزارت دفاع می گوید: شش نظامی انگلیسی در افغانستان مفقود شده اند كه باور ما بر این است كه احتمالا كشته شده اند.

وزارت دفاع انگلیس همچنین اعضای خانواده این نظامیان را در جریان وقوع حادثه قرار داده است.

پنج تن از این نظامیان جمعی گردان سوم هنگ ‘یوركشایر’ و نفر ششم نیز جمعی گردان اول هنگ ‘لنكستر’ ارتش سلطنتی انگلیس بوده است.

با كشته شدن این نظامیان تعداد تلفات ارتش انگلیس در افغانستان بر اساس آمارهای رسمی به 404 نفر افزایش یافت. حدود 10 نفر از این نظامیان در سال جاری میلادی كشته شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار