افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

در ولایت بلخ ،سمینار مشورتی طرح جدید قانون شهرداری ها برگزار شد

سمینار مشورتی طرح جدید قانون شهرداری ها با حضور محمد ظاهر وحدت معاون والی، محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی ، محمد یونس مقیم شهردار مزارشریف روسای ادارات دولتی رئیس کمیسیو ن مستقل حقوق بشر برگزار شد.

محمد ظاهروحدت معاون والی بلخ طی سخنانی گفت: ما باپشت سرگذاشتن سه دهه مشکلات هنوزهم افغانستان را یک کشور عاری ازجنگ نمی دانیم ،زیرا هرروز صدای انفجار و انتحار از هرگوشه  شنیده می شود.

وی بابیان اینکه دولت درتلاش است که درعرصه قانون گذاری و قانونمندسازی کارنماید، ولی تنها تصویب قانون و داشتن قانون خوب ما را به سرمنزل نخواهند رساند،خاطر نشان کرد: بخش دیگرمربوط به خودملت می شود،قانون زمانی موثراست که ما درراستای پذیرفتن وعملی شدن آن تلاش نمایم ودراجراء آن وحمایت ازقانون سعی وکوشش نموده و به آن عمل کنیم.

وی تاکید کرد، افغانستان امروز این فرصت را پیدا کرده است که با همکاری دوستان بین المللی درعرصه های مختلف ترقی نماید و امیدوارهستیم همانگونه که در راستای تصویب قانون کارمی شود، درتطبق آن نیز جدیت به خرج داده شود.

محمد یونس مقیم شهردارمزارشریف که درجمع خبرنگاران صحبت می کرد نیزگفت: برنامه امروز به خاطرمسوده قانون جدید است که همزمان درتمام ولایات کشور آغازشده است و به مدت دو روز ادامه دارد،تا با نهادهای مختلف جامعه مدنی،حقوق بشر،تجارملی،فرهنگیان و سایر شهروندان مشوره شود ونظرهمه اقشارملت گرفته شود تا قانونی که مردم به آن نیازدارند، تصویب شود.

وی با اشاره به نواقص قوانین فعلی، موضوع مهم در طرح جدید قانون شاروالی ها اینست که شاروال ها طبق قانون اساسی توسط مردم انتخاب خواهند شد.

وی افزود، پرسنل شهرداری ها باید به شورای ولایتی ومقام ولایت گزارش کاری بدهند، شهرداری باید این صلاحیت را داشته باشند که قرض بگیرند و مشکلات شان را با تاجران ملی شریک سازند وخدمات بهترانجام دهند.

وی می گوید، عاید سال 1390 بیشتر از یک میلیارد افغانی بود که نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش را نشان می دهد، درسال جدید حسابدهی 9 ماهه شده است، لذا ممکن است ما در این سال 800 میلیون عاید داشته باشیم،.

وی گفت، قراربود ما درسال جدید 25 کیلومترسرک را درشهر مزار شریف ازبودجه شهرداری قیریزی نمائیم که حالا پنج کیلومتر متر خواهد شد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار