افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

در شهرمزار شریف جشن فارغ التحصیلی دانشجویان تربیت معلم ولایت بلخ برگزار شد

موسسه عالی تربیت معلم ولایت بلخ، چهارمین دور فراغت دانشجویان دیپارتمنت انگلیسی این موسسه تعلیمی را جشن گرفت.

در این مراسم که با حضور رئیس معارف، استادان و دانشجویان موسسه عالی تربیه معلم ولایت بلخ، درهوتل تاج طلائی شهرمزارشریف برگزارشد ،110 تن از دانشجویان دیپارتمنت انگلیسی سند فراغت را گرفتند.

قیس مهرآئین رئیس معارف ولایت بلخ گفت: امروز روز فراغت نه بلکه روز آغاز کار دانشجویان در بخش تعلیم و تربیه دانش آموزان است.

وی تاکید کرد: جوانان ما نباید به فراغت ازصنف 14 اکتفاء نمایند، اگرچنین کنند، این جفا برای خود شان خواهد بود و باید تحصیلات شان را ازهرطریق ممکن تا درجه ماستری ادامه دهند.

اوخاطرنشان کرد:  این جفا برای ملت افغانستان نیست که معلم اش توان نوشتن عریضه را ندارد.

آقای مهرآئین یاد آورشد: امروز ضرورت به معلمین مسلکی داریم، نه معلمین که فقط سند دارند اما لیا قت ندارند وظا یف شان را هم نمی دانند، برنامه که وزارت معارف روی دست دارد اینست که معلمین را بر اساس رشته آنان به مکا تب، استخدام نماید.

محبوب شاه علی زاده یک تن ازاساتید موسسه تربیه معلم ولایت بلخ به نمایندگی رئیس تربیه معلم گفت: دیپارتمنت انگلیسی موسسه عالی تربیه معلم ولایت بلخ درماه ثور سال 1386 تاسیس شد و تاهنوز چهار دور فارغ داده است.

وی گفت: چهارمین دور فراغت که امروز از آن تجلیل می شود 110 تن ازمحصلین که ازسه صنف می باشند و55 تن آنها ازطبقه انا ث هستند، سند فراغت شان را ازرشته زبان و ادبیات انگلیسی بدست می آورند.

وی خطاب به فارغان گفت: فراغت شما ختم کار شما نیست، بلکه آغازکارشماست، امیدوارم بتوانید فرزندان این وطن را تربیه سالم نماید، اما نباید به این اکتفاء کنید، باید تلاش نماید تا سطح ماستری پیش بروید، تا بتوانید خدمت بیشتربه وطن و مردم این مرزوبوم نماید.

منبع:http://www.avapress.com

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار