افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 2 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

در حق ملاهای متجاوز ظلم شده است!

طالبان خانواده دختری که ملای مسجد به آن تجاوز کرده و آن ملا به 20 سال حبس محکوم شده بود را تهدید به مرگ کرده اند که شما با حیثیت، آبرو و عزت ملاها بازی کردید و بنابراین باید کشته شوید.

طالبان قندوز که بسیار مردم آبرومند و شریفی هستند دو دلیل برای این تهدید دارند؛ یکی در بخش داخلی کشور و دوم در بخش بین المللی.

در بخش داخلی معتقدند که وقتی ملایی به یک دختر 9 ساله تجاوز می کند او را در حقیقت مورد مهر و عطوفت و رافت اسلامی قرار می دهند و آرام بگذارد که ملا هر کار دلش می خواهد بکند و این درست نیست که تمام دنیا را خبر کنند. حالا ملای مسجد خواسته یک ثوابی نماید یادش رفته بود دو جمله عربی را بخواند.

در بخش بین المللی هم طالبان معتقدند که این دختر بینی ما را پیش همی گروه بوکوحرام بریدند، آنها دو صد و پنجاه دختر نیجیریایی را از مکتب فرار می دهند بعد با خونسردی کامل با همه شان ازدواج می کنند و به گفته یکی از رسانه های خارجی تعدادی از زیبارویان شان هم به کارهای ویژه مصروف می شوند اما تا یکی از ملاهای با عزت ما بیاید یک تجاوز جنسی کوتاه مدت داشته باشد همه فکر می کنند ما بمب اتُم بالای زنان افغانستان انداختیم.

این چه ریشخندی است. ما حتی حق تجاوز کردن نداریم … ما اعتراض داریم در حق ما ظلم شده است؛ باید حقوق ما را مثل گروه بوکوحرام بدهند، آقا چرا می خندید… با شما هستم… لطفا نخندید ما جدی هستیم. همین حالا ابوبکر شیکاو سر ما فکاهی جور کردند… در حق ما ظلم شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار