افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

در ارگ ریاست جمهوری رئیس جمهور کرزی با همتای بلغاری خود دیدار و گفتگو کرد

حامد کرزی رئیس جمهور اسلامی افغانستان با روزن پلیفنیلف رئیس جمهور بلغارستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که ظهر امروز در ارگ انجام شد، روسای جمهور دو کشور در مورد گسترش روابط دو جانبه در عرصه های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، حامد کرزی،ضمن  قدر دانی از کمک های بلغارستان در زمینه های مختلف به افغانستان، با اشاره به دیرینه صوفیه پایتخت این کشور در زمینه علم و دانش و فعالیت نهاد های معتبر آموزشی در آن از علاقمندی دولت کابل برای تحصیل شماری از محصلان افغان برای ادامه تحصیل در رشته های طب و انجیینری از بودجه خویش به آن کشور سخن گفت.

رئیس جمهور کرزی با اشاره به رشد چشمگیر کشورمان در عرصه صحی  ابراز داشت: هنوز هم شماری از هموطنان ما جهت مداوای مریضان شان به کشور های خارجی سفر می کنند.

در ادامه این دیدار حامد کرزی از رئیس جمهور بلغارستان خواست تا بخش خصوصی آن کشور در عرصه صحی در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

رئیس جمهور بلغارستان در این دیدار وعده هرگونه همکاری را در عرصه فراهم آوری زمینه های تحصیلات عالی به جوانان افغان در کشورش و تشویق بخش خصوصی آنکشور جهت سرمایه گذاری در عرصه صحی در افغانستان ابراز داشت.

همچنان موصوف از رئیس جمهور کشور به نمایندگی از خود و صدراعظم بلغارستان دعوت به عمل آورد تا در یک فرصت مناسبت به صوفیه سفر نماید.

گفتنی است که در حال حاضر بیش از 600 سرباز، داکتر و آموزگار کشور بلغارستان مصروف انجام وظیفه در چوکات نیروهای آیساف در افغانستان می باشند.

avapress

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار