افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

در اثر حمله انتحاری در کابل 3 تن کشته و 20 تن زخمی شدند

در حمله انتحاری روز گذشته که در نزدیکی ساختمان شورای ملی در شهر کابل رخ داد سه فرد ملکی کشته و به شمول شکریه بارکزی عضو ولسی جرگه نزدیک به بیست تن دیگر زخم برداشتند.

 

این حمله انتحاری یک هفته بعد از حمله انتحاری در داخل قوماندانی امنیه کابل صورت می گیرد.

 

این حمله حوالی ساعت ده قبل از ظهر در برابر لیسه حبیبیه در جاده دارالامان مربوط حوزه ششم امنیتی صورت گرفت که چندین واسطه نقلیه را تخریب کرد و شیشه های ساختمان های نزدیک محل حادثه را نیز شکستاند.

 

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله افغانستان به خبرنگاران گفت که هدف این حمله انتحاری که توسط یک موتر نوع کرولا صورت گرفت شکریه بارکزی نماینده مردم کابل در ولسی جرگه بود:

 

” حادثه امروز با تاسف یک حمله انتحاری بود بالای واسطه نقلیه شکریه بارکزی عضو ولسی جرگه اما خوشبختانه وضعیت صحی او خوب می باشد.

 

در این رویداد بشمول یک خانم سه تن از افراد ملکی کشته شده و نزدیک به بیست تن دیگر مجروح هستند که همه به شفاخانه ها انتقال داده شده اند.”

 

درست یک هفته قبل از این حمله یک انتحار کننده با گذشتن از تمام دروازه های امنیتی مواد انفجاری همراهش را در داخل ساختمان قوماندانی امنیه کابل انفجار داد.

 

در آن حمله که مسوولیتش را طالبان مسلح بردوش گرفتند آمر دفتر قوماندان امنیه کابل کشته و حدود شش پولیس زخمی شدند.

 

همچنان یک هفته قبل بس حامل نیروهای امنیتی افغان در سرک سوم شاه شهید مربوط حوزه هشتم امنیتی شهر کابل نیز هدف انفجار قرار گرفت اما تلفاتی در پی نداشت.

 

روز دوشنبه هفته گذشته نیز یک انفجار در غرب شهر کابل رخ داد که سه فرد ملکی را زخمی ساخت.

 

این حملات پیهم انتحاری و انفجاری باشندگان شهر کابل را سخت نگران ساخته است.

 

چند تن از باشندگان شهر کابل در این مورد گفتند:

 

” نام من فوزیه است، داخل پوهنتون بودیم که انفجار صورت گرفت و صدا بسیار خطرناک داشت.

 

حتی شماری از دختران در داخل صنف ضعف کردند.

 

اسم من شریف است و باشنده کابل هستم، بسیار صحنه وحشتناک بود، پارچه های گوشت را دیدم و حتی یک دست را هم به چشمان خود دیدم.

 

واقعاً این صحنه بسیار وحشتناک بود برایم.”

 

بعد از بمیان آمدن حکومت جدید، مخالفان مسلح حملات شان را در افغانستان افزایش داده و شهر کابل نیز مورد حملات انتحاری و انفجاری پیهم طالبان مسلح قرار دارد.

 

رییس جمهور اشرف غنی بعد از آغاز کارش به وزارت داخله افغانستان هدایت داد تا در حوزه های امنیتی شهر کابل اصلاحات جدی را بمیان آورده و پولیس کابل را غیر سیاسی سازد.

 

اما مردم عام و کارشناسان امنیتی با توجه به حملات اخیر در شهر کابل به این باور اند که تا هنوز نیز در بخش امنیتی در شهر کابل طوری که لازم است اصلاحات صورت نگرفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار