افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 4 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

درگیری و تشدید اختلاف میان سران تیم تحول و تداوم

 خبرها از میان تیم تحول و تداوم حکایت از چند دسته شدن این جریان و مشاجره می کند که حتی منجر به زد و خورد فیریکی شده است.

روز چهارشنبه هفته قبل احمدضیا مسعود و جنرال دین محمد جرات گفتگوی بسیار تند با اشرف غنی داشتند و به وی اخطار دادند که اگر پست اجراییوی حکومت را به انها نسپارد بعدا عواقب این عمل متوجه شخص اشرف غنی خواهد بود.

اشرف غنی در جواب گفته است که پست وزارت داخله را برای دین محمد جرات می سپارد و یک وظیفه خوب دیگر را هم به احمدضیا خواهد داد که باعث اقناع خاطر احمدضیا نگردید و وی با نثار کردن چند دشنام از منزل اشرف غنی خارج گردید. گفته شده است که با وساطت چند تن از تاجیک این خصومت به برگزاری مجلسی نمایشی موقتا فروکش کرده است تا برخی که از این اختلاف خبردار شده اند موضوع را بزرگ نکنند.

در این میان کریم خلیلی که از نشر نوار منصوب به وی تاهنوز خشمگین است چندین بار به اشرف غنی احوال فرستاده است که مذاکرات خود را با تیم داکتر عبدالله قطع نماید و به همین علت طی هفته گذشته سرور دانش اصلا در جلسات تیم تحول و تداوم اشتراک ننموده است.

با وخامت اوضاع صحی جنرال دوستم، فیض الله ذکی دست به یک سلسله مانور های سیاسی زده است تا شخص خود وی جانشین جنرال دوستم گردد.

فیض الله ذکی در میان حزب جنبش طرفداران خاص خود را با وعده پست های کلیدی زیاد نموده است و چنین استدلال می کند که وضعیت صحی جنرال دوستم به اندازه ای خراب است که وی اضافه از یک سال شاید نتواند در قید حیات باشد و در صورت مرگ جنرال دوستم اشرف غنی به وعده های خود به حزب جنبش پشت پا زده و کسی دیگر از ازبک ها را به این پست نمی گمارد. چون اشرف غنی از رای ازبکها استفاده کرده است و اکنون بخاطر اقناع خاطر تاجیک ها که وی را به یک مشکل بزرگ سیاسی انداخته اند پست معاونت اول را به انها خواهد داد.

بناء بهتر است که جنبش یک معاون صحتمند داشته باشد تا بتواند تا ختم دوره حکومت در دولت باشد و حتی بتواند رییس جمهور کشور بعد از وفات رییس جمهور گردد با توجه به اینکه وضعیت صحی اشرف غنی هم خوب نیست و امکان مرگ وی هم می رود.

حزب اسلامی شاخه جمعه خان همدرد خواهان قاطعیت اشرف غنی در برابر عطا محمد نور والی بلخ گشته است. جمعه خان همدرد اشرف غنی را متهم به تبانی با عطا محمد نور می کند که تا دل وی را بدست اورده باشند در حالیکه عطا محمد نور به نظر جمعه همدرد فرمان حمله به کاروان وی را در مزار شریف صادر نموده است.

روابط اشرف غنی با اسمعیل یون هم سخت به تیرگی گراییده است. اشرف غنی اسمعیل یون را متهم به قومگرایی بصورت خیلی برهنه و اشکارا می کند که زمینه حکومت کردن وی را در اینده مشکل افرین می کند ولی اسمعیل یون اشرف غنی را متهم به ساخت و باخت با تیم داکتر عبدالله نموده وی را مقصر می داند.

وضعیت تیم تحول و تداوم در حالت بحران قرار دارد و اشرف غنی را به یک حالت سخت مواجه ساخته است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار