افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 ژانویه , 2013 لینک کوتاه خبر :

درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در شهر غزنی

درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در شهر غزنی

 

این درگیری حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز چهارشنبه در منطقه نانی شهر غزنی در مسیر شاهراه کابل-قندهار میان طالبان و محافظان امنیتی کاروان های تدارکاتی نیروهای خارجی روی داده و منجر به مرگ یکی از مسافران این مسیر گردیده که جنازه وی به شفاخانه منتقل شده است.
در نتیجه درگیری میان طالبان و شبه نظامیان وابسته به یک شرکت امنیتی خصوصی، یک غیرنظامی کشته شد.
بازمحمد همت؛ رییس شفاخانه ولایتی غزنی با تایید این خبر گفت که این درگیری حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز چهارشنبه در منطقه نانی شهر غزنی در مسیر شاهراه کابل-قندهار میان طالبان و محافظان امنیتی کاروان های تدارکاتی نیروهای خارجی روی داده و منجر به مرگ یکی از مسافران این مسیر گردیده که جنازه وی به شفاخانه منتقل شده است.
درگیری ها میان نیروهای امنیتی محافظ کاروان های تدارکاتی نیروهای ناتو در شاهراه کابل-قندهار، همواره سبب کشته شدن افراد ملکی و غیرنظامیان بی گناه می گردد.
رییس جمهور کرزی نیز بارها از ناامنی هایی که توسط سربازان شرکت های امنیتی خصوصی مورد حمایت امریکا ایجاد می شود به تندی انتقاد کرده و آنها را عامل بسیاری از ناامنی ها در شاهراه های کشور دانسته است. او  این نیروها را متهم کرد که شب ها در لباس طالب فعالیت می کنند و روزها در لباس پولیس. رییس جمهور به همین جهت، چندین بار خواستار لغو این شرکت ها گردیده؛ اما تاکنون به دلیل مخالفت امریکا، این مهم محقق نشده است.
در یک رویداد دیگر در ولسوالی اندر ولایت غزنی نیز طی یک عملیات مشترک نیروهای خارجی و داخلی، یک عضو طالبان کشته شده است. این رویداد دیروز سه شنبه واقع گردیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار