افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 3 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

درگیری فیزیکی میان اشرف غنی و محمد محقق چقدر واقعیت دارد؟

یک گزارش تایید ناشده می رساند که اخیرا در جلسه امنیت ملی، پس از مشاجره لفظی درگیری میان اشرف غنی رییس جمهور و محمد محقق معاون ریاست اجرایی به درگیری فیزیکی انجامیده است.

 

درگیری زمانی شروع شد که محمد محقق، بدون بالا کردن دست و اطلاع، میکروفن را روشن و شروع به صحبت کردن نموده و از شخص اشرف غنی انتقاد کرده که چرا دستور عملیات علیه گروگان گیرها را لغو کرده است.

 

اشرف غنی در واکنش به سخنان محقق گفت: تو بی تربیه اول یاد بگیر وقتی که حرف می زنی، باید دستت را بالا کنی و اجازه بگیری و بعد انتقاد از شخض اول مملکت کنی که حق انقاد را هم نداری.

 

محمد محقق خشمگین شده به اشرف غنی می گوید: من یک دفعه بخاطر زیاده طلبی و تفکر فاشیستی تو چوپان از وزارت پلان کابینه حکومت کرزی استعفا کردم اما اینبار به زور قومم آمدم و نیاز به اجازه گرفتن از تو را ندارم.

 

محقق در ادامه گفته است: هزاره ها سالها است که دست شان را بالا کرده که از این آب و خاک دفاع کنند و نیاز نیست که من دستم را بخاطر دفاع از حق مردمم بالا کنم . تو برو گوسفندها را بگو که دست شان را بالا کنند که برای تو رای داده نه من.

 

این حرف آقای محقق اشرف غنی را که قبلا هم عصبانی شده بود عصبانی تر می کند و بوتل آب معدنی را به طرف محقق پرتاب می کند. بوتل به سر محقق اصابت کرده، عمامه محقق از سرش پایین می افتد.

 

به گفته شاهدان عینی، پس از این اتفاق، محقق به اشرف غنی حمله کرده از نیکتایی اش می گیرد که باعث خفگی اشرف غنی شده و به زمین می افتد.

 

در این گیر و دار گارد ریاست جمهوری به کمک اشرف غنی آمده و کوشش می کنند که محقق را به زور از تالار بیرون کنند اما با مخالفت دوستم و دانش روبرو می شوند. این سه نفر از جلسه خارج شده و بعد در خانه آقای محقق می روند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار