افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

درگیری طالبان بر سر اجارۀ دو باغ زیتون در ننگرهار

طالبان

 

در این درگیری میان گروه‌های غلام حضرت رئیس کانال طالبان و قاری‌محمد ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی مومنددره، شش جنگجوی آنان کشته شده و هشت طالب دیگر نیز زخم برداشته اند.

مقامات می‌گویند، دو گروپ طالبان مسلح، برای به دست آوردن اجارۀ دو باغ زیتون مربوط به ریاست کانال در ولسوالی بتی‌کوت، با هم درگیری را آغاز کرده اند که تا اکنون شش تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

 

غالب مجاهد ولسوال بتی‌کوت ننگرهار گفت، از عصر دیروز تا کنون میان افراد فیصل و سیف‌الدین دو قوماندان طالبان بالای باغ‌های ریاست کانال با هم درگیر اند.

 

به گفتۀ آقای غالب در این درگیری میان گروه‌های غلام حضرت رئیس کانال طالبان و قاری‌محمد ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی مومنددره، شش جنگجوی آنان کشته شده و هشت طالب دیگر نیز زخم برداشته اند.

 

در اکثر مناطق ولسوالی بتی‌کوت معمولاً طالبان به نام اجاره از باغ‌داران پول می‌گیرند که به گفتۀ ولسوال بتی‌کوت این درگیری نیز برای به دست آوردن اجارۀ دو باغ زیتون می‌باشد.

 

باغ‌داران در ولسوالی بتی‌کوت به حکومت و گروه طالبان به صورت جداگانه پول می‌پردازند. در حال حاضر اکثر مناطق فارم‌های ولسوالی بتی‌کوت تحت کنترول طالبان است.

 

مقامات ولایت ننگرهار نیز درگیری میان‌گروهی طالبان را در ولسوالی بتی‌کوت و تلفات این گروه را تأیید کرده؛ اما گفته اند که در این رابطه تحقیق می‌کنند.

 

یک باشندۀ محل گفت، از سال‌ها به این طرف طالبان در ولسوالی بتی‌کوت، اجارۀ زمین‌های مربوط به ریاست کانال را می‌گیرند.

 

این باشندۀ محل که نخواست نامش فاش شود، افزود “حکومت جداگانه از پیش آنها پول می‌گیرند، طالبان جدا”.

 

اما غلام‌حضرت عبدالرحیم‌زی رئیس کانال ولایت ننگرهار گفت، از درگیری طالبان آگاه شدند؛ اما اجاره را این ریاست از باغ‌داران می‌گیرد؛ ولی به تازه گی طالبان نیز از دهاقین خواسته که به آنان نیز پول بدهند.

 

آقای عبدالرحیم‌زی گفت، کارمندان این ریاست نمی‌توانند به برخی باغ‌ها سر بزنند؛ زیرا آن مناطق تحت تصرف طالبان است.

 

طالبان هنوز در مورد درگیری دو گروپ این گروه چیزی نگفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار