- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

درِ دفتر دوستم به رویش بسته شد!

 

به گزارش یک منبع معتبر دولتی، معاون اول رئیس جمهور تا زمانی‎که دوسیه اش در مورد ادعای احمد خان ایشچی بررسی نشده، حق ندارد که وارد دفتر کارش شود!

این منبع گفته‎است که محاصره کردن خانه جنرال عبدالرشید دوستم از سوی نیروهای امنیتی همین مسئله بوده، بخاطری که عبدالرشید دوستم چند روز قبل به دفتر کارش رفته‎است.

 

این منبع که نخواست از وی نام گرفته شود گفت که درین مورد بعداً گارنیزیون کابل نیز اعلامیه را منتشر خواهد کرد.

 

به گفته منبع نیروهای امنیتی در این تلاش‎اند تا ۹ تن از محافظین جنرال دوستم را که از سوی لوی سارنوالی حکم بازداشت شان به نیروهای امنیتی صادر شده‎است برای تحقیقات به لوی سارنوالی حاضر سازند.

 

اما برخی گزارش‎های تائید نا شده هم موجود است که گویا معاون اول ریاست جمهوری در برابر بازداشت محافظین اش مقاومت می‎کند.

 

شماری از نیروهای امنیتی روز گذشته در منطقه شیرپور شهر کابل در برابر خانه عبدالرشید دوستم جا بجا شده و راه‎های منتهی به خانه وی را مسدود کرده بودند.

 

در عین حال در برخی از مناطق مرکزی شهر کابل بخصوص بالای خانه جنرال عبدالرشید دوستم عصر روز گذشته هلیکوپترها نیز پرواز را انجام می‎دادند.

 

گل نبی احمد زی قوماندان گارنیزیون کابل گفته بود که در آن‎جا یک برنامه امنیتی است اما در مورد این برنامه وضاحت نداد.

 

اما احمد ایشچی والی سابق جوزجان گفت که آقای دوستم قبل از بررسی شدن اتهامات بر علیه خودش از سوی وی به دفتر کارش رفته که به گفته وی این کار غیر قانونی است.

 

برخی منابع حکومتی قبل ازین گفته‎اند که پیش از این دوستم در برابر خانه اش شماری از افراد مسلح جا بجا کرده که ازین بابت مسئولان امنیتی را نگران ساخته‎است.

 

بابر فرهمند رئیس دفتر دوستم موضوع محاصره خانه معاون اول رئیس جمهور را از سوی نیروهای امنیتی رد و یا تائید نکرده می‎گوید که درین مورد باید مسئولان امنیتی صحبت کنند.

 

عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور چندی قبل از سوی احمد خان ایشچی والی سابق جوزجان متهم شده بود که وی را لت وکوب و مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‎است.

 

دوستم با وجود چند ین بار فرستادن جلب از سوی لوی سارنوالی درین مورد به تحقیق حاض نگردید.

 

جا بجا شدن نیروهای امنیتی باشندگان در نزدیکی خانه دوستم را نگران ساخته و آنان ترس دارند تا کدام حادثه امنیتی رخ ندهد.