افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

دروغ بزرگ كاخ سفید در افغانستان !!

سرهنگ ‘دانیل دیویس’ پس از یك سال خدمت در افغانستان و مشاهده واقعیت ها از نزدیك، در یك گزارش رسانه ای، فرماندهان آمریكایی جنگ در این كشور را به سرپوش گذاشتن بر ‘واقعیت های تلخ’ حاصل از هجوم به افغانستان متهم كرد.

خبرگزاری فرانسه از واشنگتن در این زمینه نوشت: دیویس در روزنامه ‘ژورنال نیروهای مسلح’ افزوده است: مواردی كه دیدم هیچ شباهتی به اظهارات امیدوار كننده رسمی فرماندهان در مورد شرایط كنونی افغانستان نداشت و حتی عینا دریافتم كه موفقیت هیچ جا حاصل نشده است.

سرهنگ آمریكایی در مقاله ‘چگونه فرماندهان با دروغ های خود ما را در افغانستان شكست دادند’ خطاب به پنتاگون نوشته است: چند كشته دیگر برای جنگی می خواهید كه در آن موفقیتی نداشته اید؟ فرماندهان جنگ در افغانستان از هفت سال پیش در هاله ای از اظهارات خوشبینانه خود گم شده اند.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد: دیویس همچنین در بخشی از یك گزارش دیگر خود به وزارت دفاع آمریكا كه انتشار نیافته، ابعادد یگری از جنگ در افغانستان را شرح داده كه انتظار می رود خشم فرماندهان ارشد را در پنتاگون برانگیزد و ادامه خدمت نظامی وی را نیز با مشكل مواجه كند.

دیویس در یك سال ماموریت خود در افغانستان و فعالیت در گروه نظامی ‘تجهیز سریع’ 14 هزار و 500 كیلومتر در این كشور جنگزده سفر كرده و بخشی از مستندات این گزارش ها، حاصل نظرات و تجربیات جنگی 250 سرباز است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار