افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

درخواست همکاری از ارگانهای تنفیذ قانون، جهت رفع معضلِ ملّی!

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر

 

معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، در جلسه عالی گزارش دهی ارگان‌های تنفیذقانون، خواهان هماهنگی و همکاری بیشتر تمام بخش ها روی یک هدف مشترک (مبارزه علیه مواد مخدر) به عنوان یک معضل ملی شد.

 

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر جلسه عالی گزارش دهی ارگان‌های تنفیذقانون را به منظور بحث روی دستاوردها، چالش ها و راه های حل های مطرح در امر مبارزه با مواد مخدر برگزار نمود.

 

در این جلسه که به روز گذشته در وزارت مبارزه علیه مواد مخدر برگزار گردید، جاوید احمد قایم معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، نماینده معینت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت داخله، بخش های عدلی و قضایی اختصاصی مبارزه علیه مواد مخدر، وزارت دفاع ملی، امنیت ملی، گمرکات، بخش سرحدی،  نماینده ریاست عمومی محابس و سایر مسوولین بخش تنفیذ قانون این وزارت اشتراک نموده بودند.

 

جاوید احمد قایم معین پالیسی و پلان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر هدف از برگزاری این جلسات را شریک ساختن دست‌آوردها و جستجوی راه حل به مشکلات و ساده سازی پروسه های مغلق بخاطر زودتر رسیدن به نتیجه مطلوب خوانده و خواهان هماهنگی و همکاری بیشتر تمام بخش ها روی یک هدف مشترک(مبارزه علیه مواد مخدر) به عنوان یک معضل ملی شدند، نه به عنوان مشکل یک اداره و یا یک بخش.

 

نماینده وزارت امور داخله در این نشست گفت: در سه ماه گذشته در 450 عملیات 535 نفر محکوم به حبس شده که 46 میل سلاح، 87 عراده وسایط مختلف از نزد آنها به‌دست آمده، هفت لابراتوار تخریب شده و 107 نفر پرچون فروش هم دستگیر گردیده که در طول عملیاتها یک نفر شهید و دو نفر زخمی شده اند.

 

همچنان جنرال بختیار گفت: چهار قاچاق‌بر ملی و بین المللی را هم دستگیر کرده‌ایم که شامل لیست پولیس جهانی می باشد.

 

ایشان تشکیل و تجهیزات پولیس مبارزه علیه مواد مخدر را کافی ندانسته و خواستار کمک از مراجع مربوطه به منظور رفع نیازمندی های پولیس مبارزه علیه مواد مخدر شدند.

 

نماینده گان بخش های عدلی و قضایی هم در مورد تعداد و مراحل قضایای رسیده و فیصله شده محاکم و ثارنوالی معلومات دادند.

 

وزارت دفاع و امنیت ملی نیز از دست‌آوردهای این نهادها در چند ماه گذشته به جلسه معلومات داده و نقش این نهادها را حمایتی خواندند و تصریح کردند که هر زمانی لازم باشد آماده کمک با پولیس مبارزه علیه مواد مخدر هستند.

 

در آخر نظر به درخواست معین مبارزه علیه مواد مخدر و لزوم دید اعضای جلسه قرار بر این شد تا یک جلسه در خصوص سرعت بخشیدن به منظور مسایل گمرکی وسایط دستگیر شده و یک جلسه دیگر جهت ساختن یک دیتابیس عمومی برای شریک ساختن قضایا و پیشترفت های عدلی و قضایی با تمام بخش های ذیربط مبارزه علیه مواد مخدر شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار