افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

درخواست مساعدت نظامی افغانستان از روسیه

الکساندر مانتیتسکی سفیر روسیه در کابل می‌گوید که حکومت افغانستان بگونه‌ی رسمی فهرستی را برای به دست آوردن جنگ افزارهای سبک و سنگین روسی به مسکو سپرده است.

 

همزمان با شدت گرفتن نبرد در افغانستان مقام‌های روس تأیید می‌کنند که رئیس جمهورغنی از مسکو خواسته است تا توپخانه، جنگ‌افزارهای سبک و چرخبال‌های جنگی “می ۳۵ “را در اختیار افغانستان قرار دهد.

 

وزارت دفاع ملی درباره این فهرست چیزی نمی‌گوید؛ اما می‌افزاید که افغانستان در جنگ با هراس‌افگنی نیاز به جنگ‌افزارهای بیشتری دارد.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع اظهارداشت: “افغانستان در مبارزه با تروریزم در خط اول است و جنگی که جریان دارد؛ جنگ افغانستان نیست، جنگ تحمیل شده و جنگ بیگانه‌ها است. جنگی است برای امنیت جهان و امنیت ممالک همسایه و ما در خط اول هستیم. به همین خاطر کشورهای همسایه و تمام کشورهای جهان باید در این جنگ شریک باشند و به افغانستان کمک کنند”.

 

درهمین حال آگاهان امور نظامی؛ نظامیان افغانستان را در حال حاضر نیازمند کمک‌های نظامی کشورهای جهان می‌داند؛ اما تأکید می‌کنند که باید درخواست کمک‌های نظامی کابل توافق کشورهای عضو ناتو را با خود داشته باشد.

 

جاوید کوهستانی آگاه امور نظامی خاطرنشان کرد: “از دید من کشور روسیه می‌تواند اردوی افغانستان را در حال حاضر به سرعت کمک کند و قوی بسازد تا این اردو بتواند در برابر تروریزم مبارزه کند. اما این مهم است که ما باید توافق کشورهای جهانی و ایالت متحده و کشورهای عضو ناتو را بگیرد”.

 

نیروهای دولتی افغانستان از چند دهه به این سو از جنگ افزارها و تجهیزات نظامی ساخت روسیه استفاده می‌کنند؛ از همین رو آنان بیشتر به این جنگ افزار و تجهیزات آشنایی دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار