افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

درخواست عجیب ارگ از جمعیت!

اشرف غنی

به گزارش افغان تلکس، تیم مذاکره کننده ارگ ریاست جمهوری در پیوند به والی جدید بلخ، یک درخواست عجیب از حزب جمعیت اسلامی کرده است.
تیم مذاکره کننده ارگ ریاست جمهوری از حزب جمعیت اسلامی خواسته تا به خاطر احترام به فرمان اشرف غنی من‌حیث رییس جمهور افغانستان حداقل برای یک هفته انجنیر داوود را من‌حیث والی بلخ اجازه فعالیت بدهد.

در آخرین دور از مذاکرات ارگ ریاست جمهوری و حزب جمعیت اسلامی تیم مذاکره کننده حکومت وحدت ملی از این حزب خواسته است تا به خاطر احترام به رییس جمهور اشرف غنی تنها به مدت یک هفته به انجنیر داوود اجازه بدهد تا من‌حیث والی بلخ فعالیت کند.

عبدالسلام رحیمی رییس دفتر اشرف غنی به حزب جمعیت اسلامی پیشنهاد کرده است که اگر این حزب اجازه فعالیت به والی جدید بلخ حتی به مدت یک هفته اجازه فعالیت بدهد ارگ ریاست جمهوری تمام شروط این حزب را می‌پذیرد.

از سوی دیگر، عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامیدر صفحه توییتر خود نوشت این حزب پلانی 12 ماده را به ارگ ریاست جمهوری پیشنهاد کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد از حکومت وحدت ملی انتظار دارد تا از طریق مذاکرات شروطی را که برای بهبود تعهد حکومت در برابر مردم افغانستان پیشنهاد کرده است، بپذیرد.

این در حالی است که ارگ سفید نیز اخیرا با صدور اعلامیه ای خواستار حل و فصل اختلافات ولایت بلخ از طریق مذاکرات و در چوکات قانون اساسی افغانستان شده است و ادامه این اختلافات را به نفع گروه‌های تروریستی و دشمنان افغانستان دانسته است.

عطامحمد نور در واکنش به این موضوع اعلام کرد که خواستار حل اختلافات با ارگ ریاست جمهوری افغانستان است اما این اختلافات باید در چوکات توافق‌نامه سیاسی حکومت وحدت ملی حل و فصل شود.

 1. Qais Jan Ashoq :

  باز کودام چاله یهودی میری

 2. Sultan Deel :

  به زور نشد حالا قران پيش ميكنند

 3. اسرایل عزیزی :

  سلام دستان عزیز کسان که خودرا جمعیت اسلامی مینامید من هم عزوی شما هستم دربرابر گته ی ریس جمهور کل غنی چی باید چی کار کرد اجازه بدهد یا خیر

 4. Tayeb Rostamzada Tayeb Rostamzada :

  لعنت خدا به این …

 5. احسان الله فایق :

  وخر وبی شرف حالتی کابل را بوبین باز مشکل با عطارا حل کو

 6. Saboor M Afrus :

  چيزي كه نوشته كردي خودت باور داري؟

 7. عبدالصمد حکیمی :

  لعنتی خدا ورسول بر سری تو کلی پست

 8. Hasibullah Hamdard :

  لعنت خدا بر جمعیتی ها … تمام بدبختی ها از دست همین … هاست مردم در چه حال است جمعیتی های لعنتی فقط بخاطر چوکی و قدرت چسپیده اند … 1000000000 بار بر شما

 9. As if :

  کدام چالنو هست

 10. سیدنسیم حامدی :

  ازقیافعت معلوم است که توریس جمهور خوب نیستی

 11. اسرایل عزیزی :

  باید تو اسد الله شرم کنی با این حرف که میزنی در حقیقت افغانستان جمعیت خراب نکرده بلکه مثل تو وامثالانت که مزدوری دیگران را میکنید خراب کردید انسان بدزات گو میکنید باز بالباس دگران پاکش میکنی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار