افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 1 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

درخواست ذبیح‌الله مجاهد از جامعه جهانی

ذبیح‌الله مجاهد

سخنگوی طالبان از جامعه جهانی خواست تا از امریکا و متحدان غربی‌اش بخواهد تا از افغانستان خارج شوند.

به نقل از روزنامه پاکستانی دیلی تایمز ، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان افغانستان از جامعه جهانی خواست تا به جای اینکه از آن‌ها بخواهند درگیری مسلحانه خود را متوقف کنند از امریکا و متحدان غربی‌اش بخواهد تا از افغانستان خارج شوند.

این در حالی است که وزرای خارجه کشورمان، چین و پاکستان اخیرا در اعلامیه ای مشترک از طالبان خواستند تا به روند صلح بپیوندد.

مجاهد در واکنش به این موضوع گفت: جامعه جهانی باید امریکا را تحت فشار قرار دهد تا کشور ما را ترک کند و وحشی‌گری خود را پایان دهد. جنگ بر ما تحمیل شده است، امریکا خواستار ادامه جنگ است .

وی افزود: روند صلح زمانی می‌تواند آغاز شود که نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند. حضور اردوی امریکا تهدیدی برای تمام منطقه است.

یکی از رهبران طالبان که خواست نامش فاش نشود به این روزنامه پاکستانی گفت: هیچ تغییری در موضع طالبان درباره گفت‌وگو با حکومت وحدت ملی ایجاد نشده است چرا که چنین اقدامی من‌حیث انحراف از اصول ملا عمر و ملا اختر منصور است.

در نشست اخیر وزاری خارجه افغانستان، پاکستان و چین در پکن وانگ ‌یی از طالبان خواست تا با پیوستن به روند صلح به جنگ در افغانستان پایان دهد.

وزیر خارجه چین تصریح کرد کشورش از روند صلح به رهبری افغان‌ها نیز حمایت می‌کند و از دولت افغانستان نیز خواست تا زمینه مذاکرات صلح با طالبان را فراهم کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار