افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

درخواست افغانستان از کشورهای مهاجرپذیر

اعلامیه مطبوعاتی

بگفته وزیر امور مهاجرین وعودت کننده گان، وضعیت داخلی افغانستان مناسب عودت اجباری نیست…

جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی روز گذشته در نشستی به مناسبت “روز جهانی پناهنده” که در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت برگزار شده بود، با تأکید برآنکه حکومت پیچیده گی ها در روند بیجاشده گی وپناهنده گی را درک می کند، افزود: وزارت امور مهاجران وعودت کننده گان در محدوده امکانات توانسته است ظرفیت هایش را بالا ببرد ودراین راستا کارهای اساسی انجام دهد. رییس اجرایی همچنان گفت کمیته های اجرایی بخاطر رسیده گی به مشکلات عودت کننده گان وبیجاشده گان، ایجاد شده است.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین وعودت کننده گان که در این نشست سخنرانی می کرد، تأکید داشت: ازکشورهای مهاجر پذیر انتظار رفتار مساویانه وبدون تبعیض در رسیده گی به کیسهای پناهجویان را باتوجه به آنکه افغانستان کشور مبدأ، نا امن است داریم. او گفت وضعیت داخلی افغانستان مناسب عودت اجباری نیست وباتوجه به وضعیت موجود انتظار برده نمی شود کشورهای مهاجر پذیر در سیاست دیپورت خود به افغانستان تجدید نظر نمایند.

وزیر امور مهاجران همچنان گفت که افغانستان متعهد به رعایت مفاد کنوانسیون ها برای دفاع از حقوق پناهجویان وهمچنان رعایت تفاهمنامه ها واعلامیه ها برای پذیرش کسانی است که کیس های شان قبول نشده است.

آقای بلخی افزود: باوجود بازگشت بیش از هفت میلیون پناهنده ومهاجر به کشور، هنوزهم بیش از 5.6 میلیون از شهروندان در خارج ازکشور بسر می برند. افزون براین او شمار بیجا شده گان داخلی را 152829 خانواده اعلام کرد وگفت برنامه های برای رسیده گی به مشکل آنان روی دست گرفته شده است. وزیر امور مهاجرین وعودت کننده گان شمار عودت کننده گان از ایران وپاکستان را از آغاز سال روان تا اکنون، 194 هزار نفر اعلام کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار