افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 13 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکتر عبدالله صبح امروز با جمعی از پژوهشگران انستیتوت دموکراتیک ملی امریکا دیدار کرد

عبدالله عبدالله

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز در دفترکارش با جمعی از پژوهشگران انستیتوت دموکراتیک ملی ایالات متحده امریکا در قصرسپیدار ملاقات کرد.

 

در این نشست رئیس اجرائیه کشور از کمک‌ها و تلاش‌های همیشگی این نهاد برای تقویت مردم‌سالاری در افغانستان سپاسگزاری کرد. رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش ابراز امیدواری نمود تا این نهاد به همکاری‌های خویش برای تقویت مردم‌سالاری ادامه دهد.

 

رئيس اجرائیه در این نشست تصویر روشن و کاملی از وضعیت سیاسی، نظامی، اجتماعی و پیشرفت‌ها و چالش‌ها در عرصه حکومتداری به ویژه در بخش اصلاح نظام انتخاباتی ارایه نمود.

 

رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خویش علاوه کرد: به رغم تاخیرهای ناخواسته در روند اصلاحات بالآخره کمیته گزینش کارهای خود را نهایی ساخته‌ است و رهبری حکومت به زودی در مورد تعیین اعضای کمیسیون‌های انتخابات و شکایات از میان فهرست ارایه شده تصمیم می‌گیرد. بعد از نهایی شدن انتخاب رهبری کمیسیون‌ها، کار عملی ساختن اصلاحات پیشنهادی در بخش انتخابات آغاز می‌گردد و به زودی زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شوری‌های ولسوالی‌ها اعلان می‌گردد. رئیس اجرائیه تاکید کرد که حکومت وحدت ملی به عملی ساختن اصلاحات و برگزاری انتخابات متعهد است.

 

اعضای هئیت استیتوت دموکراتیک ملی در این نشست پرسش‌های خویش را در باره وضعیت سیاسی و همچنان اصلاحات انتخاباتی مطرح ساختند و از ادامه همکاری‌های خویش با افغانستان اطمئنان دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار