افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

داکتر عبدالله راهی سویس شد

عبدالله عبدالله

به گزارش افغان تلکس به نقل از ریاست اجرائیه، داکتر عبدالله عبدالله، امروز یکشنبه راهی سویس شد.
ریاست اجرائیه کشورمان اعلام کرد که عبدالله عبدالله، روز یکشنبه در رأس یک هیأت بلندپایه، برای اشتراک در نشست سالانۀ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به سفر دو روزه عازم ژنیو پایتخت سویس شد.

امید میثم، معاون سخنگوی این ریاست گفت، رییس اجرائیه برعلاوۀ اشتراک و سخنرانی در سی‌وهفتمین نشست سالانۀ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، در همایش تعهد برای عملی‌ساختن کنوانسیون ممنوعیت استفاده از ماین‌های ضد پرسونل سازمان ملل متحد نیز اشتراک خواهد کرد.

افغانستان در ماه‌های اخیر عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به دست آورده و کنوانسیون ممنوعیت استفاده، ذخیره‌ سازی، تولید و انتقال ماین‌های ضد پرسونل را که به کنوانسیون اوتاوا مشهور می‌باشد، امضا کرده است.

برعلاوۀ موجودیت هزاران ماین‌ ضد پرسونل در اراضی افغانستان، به دلیل طولانی‌شدن جنگ در کشور، وضعیت حقوق بشر نیز نگران‌کننده است.

آقای میثم گفت، وضعیت حقوق بشر، تعهد افغانستان من‌حیث عضو جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برای حفاظت از اصول و ارزش‌های حقوق بشر، وضعیت پاک‌سازی و جلوگیری از استفاده از ماین‌های ضد پرسونل در کشور، نیز در آجندای رییس اجرائیه گنجانده شده است.

بر اساس معلومات ریاست اجرائیه، داکترعبدالله در حاشیۀ این نشست‌ها با آنتونیو گوترش، سرمنشی عمومی سازمان ملل، زید رعدالحسین کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل، وزرای خارجۀ سویس و ناروی، گورنر جنرال آسترالیا و شماری از رؤسای هیأت‌های برخی کشورها، نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار