افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکتر اندیشه با هیئت اعزامی دولت قطر دیدارکرد

%d8%a7%d9%81%d8%ba%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%82%d8%b7%d8%b1

 

سرپرست و معین اداری وزارت امور خارجه کشور، با رئیس بخش آسیایی وزارت امور خارجه دولت قطر و هیئت همراهش دیدار کرد.

 

لازم بذکر است که هیئت مذکور به هدف بررسی اوضاع و مشوره با مقامات افغانستان برای افتتاح سفارت کشور متبوع شان به کابل آمده اند.

 

نخست، سرپرست وزارت امور خارجه از همکاری های ارزنده کشور قطر در عرصه های مختلف با دولت و مردم افغانستان و میزبانی آن کشور از کارگران افغان طی دهه های اخیر ابراز سپاس و امتنان نموده، با تشریح اوضاع سیاسی و امنیتی کشور و تلاش های دولت افغانستان در راستای صلح و ثبات در کشور و منطقه، تأسیس سفارت دولت قطر را در کابل گام مهمی در راستای گسترش و تقویت روابط دو کشور مسلمان و  برادر دانست.

 

معین وزارت امور خارجه در ادامه، اجرایی شدن موافقتنامه اعزام کارگران افغان به کشور قطر را گام مهمی در راستای گسترش روابط میان مردمان و دولت های افغانستان وقطر دانسته، اظهار دا شت که افغانستان  علاقمند گسترش روابط با دولت قطر در عرصه های مختلف بوده و وزارت امور خارجه در راستای زمینه سازی تأسیس سفارت آن کشور در کابل آماده هر نوع همکاری می باشد.

 

سپس، رئیس و اعضای هیئت دولت قطر با ابراز خرسندی از سفر شان به افغانستان، وضعیت امنیتی کابل را مثبت خوانده،  ابراز امیدواری کردند تا پس از پایان بررسی های لازم، سفارت کشور متبوع شان در کابل تأسیس و زمینه همکاری های هرچه بیشتر میان دو کشور برادر در عرصه های مختلف آماده گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار