افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکتر عبدالله: مردم از پولیس حمایت کنند

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت افغانستان می گوید، حمایت مردم از پولیس، نیروهای امنیتی را تقویت می کند و این همکاری در مدت کوتاه منجر به تامین امنیت می شود.

آقای عبدالله این اظهارات را روز گذشته در کابل در نشست نماینده های مردم و مقام های پولیس که تحت عنوان “همکاری بین مردم و پولیس” دایر شده بود بیان کرد:

” تامین امنیت تنها یک معقوله نظامی یا تخنیکی نیست، ارتباط مستقیم دارد به نهاد های امنیتی و مردم، نقش مردم در تامین امنیت در صورتی می تواند موثر باشد که مردم اعتماد داشته باشند بالای نیرو های امنیتی شان، هیچوقت از مشوره نیک تان صرفه نکنید امروز در سطح ملی مسایل باید مطرح شود پولیس هیچوقت بدون همکاری موفق شده نمی تواند. “

رئیس اجرائیه همچنان گفت که فعلاً پولیس ملی و محلی با طالبان درگیر اند و این وظیفه مردم است که بخاطر جلوگیری از واقعات ناگوار بخاطر خود، خانواده و نجات جامعه با پولیس همکار باشند.

این در حالیست که هم اکنون در بسیاری از ولایات کشور پولیس محلی در کنار پولیس ملی در تامین امنیت کمک میکنند.

عبدالرحمان رحمان معین امنیتی وزارت داخله در برنامه نشست همکاری مردم با پولیس گفت که اقشار مختلف کشور می توانند با مشوره، پیشنهاد، اطلاعات و انتقادات با پولیس ملی کمک کنند.

آقای رحمان افزود، پولیس محلی یک کمک دیگری است که مردم با حکومت می کنند:

” پولیس مردمی یک بخش دیگر مهم تشکیلاتی وزارت امور داخله می باشد، که ایجاد تشکیل پولیس مردمی در چوکات وزارت امور داخله که بر مبنای از تجارب حاصله از چنین شرایط بوده به همکاری جامعه بین المللی تنظیم و همکاری شده است، وزارت امور داخله تقویت برنامه پولیس مردمی را شامل استراتیژی ده ساله خود نموده و در نظر دارد که ظرفیت و قابلیت پولیس را ارتقا دهد. “

این در حالیست که در بعضی از مناطق مردم می گویند که پولیس محلی در بعضی حالات خود سبب نا امنی و جرایم می گردند.

آنان می گویند پولیس محلی قبل از اینکه به وظیفه گماشته شوند باید تربیه شوند و قوانینی نافذه کشور را بفهمند.

مردم همچنان می گویند که نیرو های امنیتی باید فعالیت های خود را جدی تعقیب کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار