افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکترعبدالله در پانزدهمین یادواره شهید احمدشاه مسعود شرکت کرد

عبدالله

 

روز گذشته رئیس اجرائیه در همایش پانزدهمین یادواره قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود شرکت کرد.

 

این همایش از سوی دفتر محترم احمدضیا مسعود نماینده فوق العاده ریاست جمهوری در امور حکومت داری خوب در کابل برگزارشد.

 

در این نشست رئيس اجرائیه کشور با تسلیت و تهنیت گفتن سالیاد شهادت قهرمان ملی٬ یاد و خاطره تمام شهدای کشور٬‌ به ویژه شهدای قوای مسلح و حملات انتحاری اخیر را٬ در هفته شهید گرامی‌داشت.

 

رئيس اجرائیه در صحبت‌های خویش قهرمان ملی کشور را شخصیت متعهد٬‌ هدفمند٬ پرهیزگار٬ مستقل و دارای خط مبارزاتی روشن برای نجات کشور خوانده٬‌ افزود: خط مبارزاتی و اهداف شهید احمدشاه مسعود در دوره‌های مختلف مبارزه روشن بود. فراتر از یک فرد و برای تمام شهروندان کشورش مبارزه می‌کرد.

 

رئيس اجرائیه در ادامه سخنان خود تاکید نمود که تاهنوز آرمان قهرمان ملی و شهدای کشور به صورت کامل تحقق نیافته و هنوز در وسط راه هم نرسیده‌ایم. رئيس اجرائیه همچنان علاوه نمود که گروه جهل و نفاق و ستم و ترور هنوز به تلاش‌های قهقرایی خویش برای مقهورساختن آزادی٬‌ عدالت و انسانیت تلاش می‌کند.

 

رئيس اجرائیه در بخش دیگر از صحبت‌های خویش با تاکید برنقش پیروان شهید احمدشاه مسعود در دفاع از کشور و تامین صلح و ثبات گفت: رهروان شهید احمدشاه مسعود در ۱۵ سال اخیر در خط مقدم مبارزه علیه تروریزم و دفاع از نوامیس ملی قراردارند و مشت کوبنده‌ای‌اند بردهان هرتمامیت‌خواه و آنهایی‌که تاهنوز دنبال تحقق خواب‌های آشفته و غیرواقعی خود هستند.

 

رئيس اجرائیه کشور همچنان در سخنرانی خود با اشاره به توان و قدرت نظامی-سیاسی شهید احمدشاه مسعود گفت: او به تنهایی برای سالیانی در برابر نیروهای جهل و ترور مبارزه کرد و نگذاشت کشور را اشغال کنند. احمدشاه مسعود به تنهایی کاری را در مقابل دشمن انجام داد که اکنون ناتو و ائتلاف بین المللی با حضور ده‌ها کشور انجام می‌دهد.

 

رئيس اجرائیه در باره عشق شهید احمدشاه مسعود به علم٬ فرهنگ و تاریخ این سرزمین گفت: شهید احمدشاه مسعود از فرهنگ٬ علم و تاریخ این سرزمین برداشت عمیق داشت و لحظه‌ای که فرصت میافت حافظ را باز می‌کرد٬ مولوی می‌خواند٬ سعدی را ورق می‌زد و از شعر بیدل می‌پرسید.

 

رئيس اجرائیه در پایان صحبت‌های خویش از خداوند توفیق و عنایت طلبید تا رهروان شهید بتوانند شمعی را که مسعود برافروخته بود فروزان نگه‌دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار