افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکتر عبدالله به تاجکستان، چین و ترکیه سفر می‌کند

عبدالله

 

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان می‌گوید قرار است به هدف امضای توافقنامه کاسا یکهزار، گسترش روابط اقتصادی و اشتراک در کنفرانس بین‌المللی کمک‌های بشری به تاجکستان، چین و ترکیه سفر کند.

 

عبدالله عبدالله روز گذشته در آغاز نشست شورای وزیران در کابل گفت، این سفرها در آینده نزدیک صورت خواهند گرفت.

 

وی افزود:

 

“سفرهای داریم در روزهای آینده، سفری است به تاجکستان به هدف امضای موافقتنامه کاسا یکهزار و سفر بعدی به جمهوری چین طبعاً در راستای مناسبات دو جانبه و همکاری ها در آنجا صحبت خواهد شد و یک سفر دیگر هم بخاطر اشتراک در کنفرانس بین‌المللی کمک‌های بشری است که به ترکیه صورت خواهد گرفت.”

 

به اساس معلومات ریاست اجرائیه، این سفرهای آقای عبدالله از تاریخ دوازدهم ماه جاری میلادی آغاز خواهند شد.

 

قرار بود رئیس اجرائیه افغانستان به پاکستان سفر کند، اما با رویداد خونین اخیر در ریاست محافظت رجال برجسته در کابل این سفر لغو گردید.

 

پیش از این عبدالله عبدالله به ایران، ترکیه، هند، چین، امریکا و شماری از کشورهای دیگر به هدف گسترش روابط سیاسی، امنیتی و اقتصادی سفر کرده‌است.

 

در این حال شماری از آگاهان امور سیاسی سفر مقام‌های افغان به سایر کشورها را مهم می‌دانند اما تاکید می‌کنند تا تعهدات انجام شده در این سفرها عملی گردند.

 

حاجی سید داوود یکی از این تحلیلگران گفت:

 

“وقتی این سفرها صورت بگیرد به مردم افغانستان امیدواری پیدا می‌شود اما اگر تعهدات این سفرها در روابط تاجکستان افغانستان، چین این کشور و ترکیه و افغانستان در بخش های اقتصادی در عمل پیاده نشود و مردم از آن فایده نبرند من فکر نمی‌کنم که این سفرها سودی داشته باشند.”

 

آقای داوود گفت، این گونه سفرها می‌تواند روابط افغانستان را با سایر کشورهای جهان محکم تر بسازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار