افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکترعبدالله با ارسال پیامی درگذشت رئيس جمهور ازبکستان را تسلیت گفت

عبدالله عبدالله

 

رئيس اجرائيه کشورمان در پیوند به درگذشت رئيس جمهوری ازبکستان پیامی را صادر کرد که به شرح ذیل می باشد:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

إنالله و إنا إلیه راجعون

 

از شنیدن خبر در گذشت آقای اسلام کریم‌اوف رئيس جمهور کشور برادر و دوست ازبکستان سخت متاثرشدم. مرحوم کریم‌اوف در دوران ریاست جمهوری خویش برای ترقی و پیش‌رفت ازبکستان خدمات شایانی انجام داده است.

 

افغانستان و ازبکستان به عنوان دو کشور همسایه و مسلمان مشترکات تاریخی-فرهنگی فروانی دارند و در عین زمان خطرات مشترکی صلح و امنیت هردو کشور را تهدید می‌کند. در دوران زعامت آقای کریم‌اوف روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف بهبود یافت و هردو کشور در مبارزه با تهدیدات مشترک گام‌های موثری برداشتند.

 

حکومت افغانستان خواهان تقویه و گسترش هرچه بیشتر این روابط و همکاری میان افغانستان و ازبکستان می‌باشد و امیدوار است در مرحله جدید روابط اقتصادی و همچنان همکاری‌های مشترک برای مبارزه با تهدیدهای منطقه‌ای افزایش یابد.

 

درحالی‌که به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان خود را در غم و اندوه حکومت و ملت ازبکستان شریک می‌دانم٬ در گذشت اسلام کریم‌اوف رئیس جمهور فقید این کشور را برای خانواده آن مرحوم٬ حکومت و مردم ازبکستان تسلیت می‌گویم. برای رئيس جمهور فقید از بارگاه پروردگار آمرزش و برای حکومت و مردم ازبکستان سعادت و موفقیت آرزودارم.

 

دکتور عبدالله عبدالله

 

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار