افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

داکترعبدالله، غایب بزرگ مراسم گشایش پارلمان آموزشی جوانان

عبدالله عبدالله

 

روز گذشته مراسم گشایش پارلمان آموزشی جوانان افغانستان در صحن علنی پارلمان کشور در کابل برگزار شد اما عدم اشتراک «عبدالله عبدالله» رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در این مراسم برای برخی پرسش برانگیز بود.
روز گذشته رییس‌‎اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در مراسم افتتاح پارلمان آموزشی جوانان افغانستان حضور نداشت اما اشرف غنی در این نشست گفت که تغییرات در این کشور بر اساس خواسته مردم انجام می‌شود و هیچ افغان تاکنون شعار جدایی سر نداده است.

صبح روز گذشته مراسم گشایش پارلمان آموزشی جوانان افغانستان در صحن علنی پارلمان کشور در کابل برگزار شد.

پارلمان آموزشی جوانان افغانستان با حضور «محمد اشرف‌غنی» رییس‌جمهور افغانستان گشایش یافت.اما عدم اشتراک «عبدالله عبدالله» رییس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان در این مراسم برای برخی پرسش برانگیز بود.

به نظر می‌رسد که عدم حضور عبدالله در این مراسم به نوعی نشان از نارضایتی وی از اشرف‌غنی است.

اشرف‌غنی در این مراسم تصریح کرد: هیچ افغان در طول تاریخ این کشور شعار جدایی سر نداده است.

وی اذعان داشت: نسل جدید افغانستان نسل جدایی نیست بلکه نسل پیوندهاست و از جدایی و تفرقه دوری می‌کند.

رییس‌جمهور افغانستان در ادامه افزود: ملت افغانستان مردمی قوی هستند و هر اتفاقی که قرار است در این سرزمین سرنوشت آنها را رقم بزند براساس اراده آنها صورت خواهد گرفت.

غیبت عبدالله عبدالله در مراسم افتتاحیه پارلمان آموزشی جوانان افغانستان و اظهارات محمد اشرف‌غنی در شرایطی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر عبدالله اظهارات و انتقادات تندی را نسبت به غنی مطرح نموده و وی را فردی بی‌لیاقت در پست ریاست‌جمهور خطاب کرده بود.

این در حالی است که درخواست ملاقات رییس‌اجرایی افغانستان از رییس‌جمهور که پنجشنبه هفته گذشته مطرح شده بود نیز لغو شد و اشرف‌غنی این دیدار را نپذیرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار