افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

داعش یک پدیده ی صد درصد آمریکایی است!

دو روز قبل جنرال جان کمپل فرمانده نیروهای بین المللی در افغانستان گفت که گروه تروریستی داعش فعالانه در حال استخدام و جذب نیرو در افغانستان و پاکستان است که این موضوع واقعا نگران کننده است!

 

جنرال جان کمپل در حالی خبر از فعالیت گسترده ی داعش در شبکه های اجتاعی برای جذب نیرو در کشور ما خبر می دهد که خود ایشان در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست از احتمال ایجاد پایگاه نظامی دایمی در کابل برای نیروهای خارجی هم خبر داد.

 

این فرمانده ی خارجی با بیان اینکه تصمیم نهایی در این مورد تابستان آینده، در نشست پیمان ناتو در ورشو اتخاذ خواهد شد، افزود: ایجاد پایگاه دایمی برای ناتو در افغانستان باعث افزایش هماهنگی برای توزیع کمک ها میان شهروندان افغانستانی، وارد کردن تجهیزات نظامی و ارایه مشورت های نظامی و اطلاعاتی ضروری است.

 

فرمانده نیروهای بین المللی ایساف هرچند به شمار نظامیانی که قرار است بعد از 2016 در کشور ما حضور داشته باشند، اشاره ای نکرد، اما سخنانش خبر از حضور بلند مدت 12500 سرباز خارجی فعلی مستقر در کشور ما می داد که به احتمال زیاد با بهانه جدید غرب یعنی حضور داعش در افغانستان، این حضور قطعا پر رنگ تر هم خواهد شد.

 

موضوع ایجاد داعش توسط غربی ها مطلبی نیست که فقط ما به آن اذعان داشته باشیم، بلکه این فضاحت به حدی است که حتی روزنامه های غربی نیز به آن اذعان دارند. به طور نمونه، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت که جمهوری‌خواهان می‌گویند که تکفیری‌های داعش صد در صد ساخته سیاست‌های اوباما هستند.

 

پایگاه اطلاع‌رسانی گلوبال ریسرچ نیز در گزارشی تصریح کرد: ایتلاف تحت رهبری آمریکا که هم‌اکنون تلاش می‌کند به گونه‌ای ظاهر شود که گویی در حال مبارزه با تکفیری‌های داعش است، به صورت آگاهانه به پیدایش داعش با هدف منزوی کردن بشار اسد رییس‌جمهور سوریه و مقابله با گسترش نفوذ ایران کمک کردند.

 

طبق این گزارش، غربی ها می‌دانستند که القاعده در عراق در طول سال 2009 و 2010 در حال افول است ولی به واسطه شورش‌ها در سوریه احیا شده بودند. آمریکا علیرغم، علم به این موارد به همراه همپیمانان خود، همچنان کمک، بودجه، تسلیحات و آموزش‌هایی را در اختیار گروه های افراطی قرار دادند زیرا رشد و ظهور این گروه ها را یک دارایی راهبردی برای اهداف ژئوپولتیکی خود می‌دانستند.

 

اسناد هفت صفحه‌ای آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که به تاریخ آگوست 2012 نیز که جدیدا طبق قانون آزادی اطلاعات منتشر شده بیانگر آن است که معارضان سوری سمت و سوی فرقه‌ای را پیش گرفته بودند و سلفی‌ها، اخوان المسلمین، القاعده عراق، نیروهای اصلی بودند که شورش‌های سوریه را پدید می‌آوردند، اما آمریکایی ها آنها را ساماندهی نموده و باعث پیدایش تکفیری های داعش و دیگر گروه های افراطی شدند.

 

هرچند مقام های جدید کابل که تازه به کرسی ریاست رسیده اند، از ترس کنار گذاشته شدن نمی خواهند این حقیقت را بپذیرند ولی واقعیت این است که آمریکا تصمیم گیرنده ی اول و آخر تمام اتفاقاتی است که در کشور ما می افتد از درگیری های همیشگی جنوب و شرق گرفته تا ناامنی های ساختگی شمال و غرب کشور و تا کاخ سفید نخواهد مردم ما روز آرامش را نخواهند دید حال یک روز با انتحاری های طالبان و روز دیگر با پدیده ی جدید الورود داعش.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار