افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

داعش؛ پروژه امریکا برای ادامه حضور در افغانستان

داعش در افغانستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از اسپوتنیک، رهبر ایران، روز گذشته طی سخنانی به افشاگری ضد امریکا در افغانستان پرداخت و از پروژه های این کشور در منطقه گفت.
رهبر انقلاب ایران گفته است، همان دست‌هایی که با ایجاد داعش، آن را ابزاری برای ظلم و جنایت علیه مردم در سوریه و عراق قرار داد، امروز پس از شکست در آن مناطق به‌دنبال انتقال داعش به افغانستان استند و کشتارهای اخیر در واقع آغاز همین نقشه است.

به گزارش افغان تلکس به نقل از اسپوتنیک، رهبر ایران، روز گذشته (سه ‌شنبه، 10 دلو) در ابتدای جلسه درس خود با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم بی‌گناه در حوادث تروریستی اخیر افغانستان، گفت: هدف امریکا از انتقال تروریست‌های داعش به افغانستان، موجه کردن ادامه حضور خود در منطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.

آیت الله خامنه‌ای با اشاره به کشتار صدها تن از مردم در حملات ماه‌های اخیر افغانستان توسط داعش، افزود: همان دست‌هایی که با ایجاد داعش، آن را ابزاری برای ظلم و جنایت علیه مردم در سوریه و عراق قرار داد، امروز پس از شکست در آن مناطق به‌دنبال انتقال داعش به افغانستان استند و کشتارهای اخیر در واقع آغاز همین نقشه است.
رهبر انقلاب ایران مشغول‌سازی ملت‌های منطقه به خود را سیاست اول امریکایی‌ها دانسته، گفت: امریکا به‌دنبال آن است که این منطقه روی خوش نبیند و دولت‌ها و ملت‌های منطقه به خود مشغول باشند تا به فکر معارضه با عامل استکبار یعنی صهیونیسم نیفتند.
آیت الله خامنه‌ای هدف بعدی امریکا از ایجاد ناامنی را موجه‌کردن حضور خود در منطقه بیان کرد و افزود: امریکایی‌ها خود عامل اصلی ناامنی در افغانستان استند و کشتارهایی که به اسم مذهب در این منطقه از حدود بیست سال قبل انجام گرفت، مستقیم یا غیرمستقیم بوسیله عوامل امریکا بود و اکنون نیز به‌دنبال آن استند که با ایجاد ناامنی، حضور خود را تأمین کنند و اهداف سیاسی و اقتصادی‌شان را پیش ببرند.

گفتنی است که دو کشور ایران و ایالات متحده امریکا از سال ها به این سو روابط تیره دارند.

 1. ﻭﻃﻦ دوست :

  مرگ بر داعش مرتد

 2. حقایق تلخ :

  این جهره های کثیف ونجس همه مجاهد سابق ، طالب دیروز وداعش امروز است چهره های مردار این خنزیر ها همان چهره چتل سابق است اما نام کیف وخوک صفت اینها تبدیل به طالب وداعش شده است لعنت خدا بر همه طایفه این خونخواران رزیل .

 3. Esmat Rezai :

  خوب فهمیدی

 4. M Mosawer Ahmadzai :

  گپ راست است که داعش ره امریکا تمویل میکند دلیل این که نیروهای امنیتی ماره وقت نمی دهد که بر ضد این افراد اجراات نمایند پس معلوم میشه که بخاطر هدف شومی که دارد به افغا نستان باشند خداوند بالای مردم ما رحم کند و از شر ظالمین پنا بد هد امین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار