افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

داعش و صهیونیست ها در یک جبهه هستند!

راهپیمایی روز قدس نشان داد که داعش و صهیونیست ها در یک جبهه هستند. گروه تروریستى داعش ادعا دارد که مى‏‌خواهد اسلام را پیاده کند، اما هیچ اقدامى نسبت به مخالفت با اقدامات اسراییل انجام نمى‏‌دهد، ارتباط گروه تروریستى داعش با صهیونیزم و مستکبرین اثبات کرد که آنها هیچ اهمیتی به مسایل اسلام و مسلمین ندارند.

 

در شعارهایی که مردم مسلمان و روزه دار افغانستان در راهپیمایی روز قدس فریاد زدند، علاوه بر شعارهایی در محکومت اشغالگری رژیم صهیونیستی، شعارهایی نیز علیه گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده بود.

 

سخنرانان مجالس روز قدس نیز در سخنان خود به وجوه تشابه میان اوضاع افغانستان و فلسطین اشاره کردند چرا که جنبش تروریستی و تکفیری که خون مردم بیگناه افغانستان را بر زمین می ریزد، در حقیقت طرح ها و برنامه های استعماری و غربی را اجرا می کند و اقداماتی مشابه اقدامات صهیونیست ها علیه فلسطینیان انجام می دهند.

 

راهپیمایی روز قدس نشان داد که داعش و صهیونیست ها در یک جبهه هستند. گروه تروریستى داعش ادعا دارد که مى‏‌خواهد اسلام را پیاده کند، اما هیچ اقدامى نسبت به مخالفت با اقدامات اسراییل انجام نمى‏‌دهد، ارتباط گروه تروریستى داعش با صهیونیزم و مستکبرین اثبات کرد که آنها هیچ اهمیتی به مسایل اسلام و مسلمین ندارند و همین برای مردم جهان کافی است که نشان دهد امثال داعش و طالبان در ادعاهایشان صادق نیستند.

 

این واقعیتی است که تحرکات داعش و تکفیرى‌‏ها در جهان اسلام حاشیه امنى را براى اسراییل ایجاد کرده است، زیرا در مقطعى که تمام کشورهاى اسلامى روندى را پیش گرفته بودند تا اسراییل را از صحنه روزگار براندازند، اما اکنون رژیم صهیونیستى در حاشیه امن قرار گرفته و به حمایت از گروه های خونخواری چون داعش مشغول هستند.

روز جهانی قدس روزی است که صف متعهدان و متدیّنان از صف منافقان جدا می شود. کسانی که نسبت به روز جهانی قدس، سرنوشت اسلام و مظلومین فلسطین بی‌تفاوت بودند و دست سازش و دوستی به اسراییل و هم‌پیمانان این رژیم غاصب دادند بدون شک در صف منافقان هستند چرا که کسانی که نسبت به مظلومان و مسلمانانی که در چنگال استکبار زیر فشار هستند حساس باشند تلاش می کنند آنها را از دست ستمکاران و ظالمان نجات دهند ولو با تظاهرات اعتراض آمیز.

 

وقایع این روزها نشان می دهد که آمریکا، انگلیس و فرانسه جزو حامیان اصلی اسراییل هستند و رژیم صهیونیستی با کمک این سه کشور جنایات زیادی مرتکب می شود. از طرف دیگر هم پیمانان رژیم صهیونیستی به دنبال این هستند که مردم دنیا نفهمند اسراییل چرا و چگونه ایجاد شده و چه در سر می‌پروراند.

 

اما نکته ای که مسلمانان نباید هرگز فراموش کنند این است که داعش اسراییل دوم است. با این توضیح که با وجود اینکه افکار عمومی متوجه حقایق جنایت‌های اسراییل شده‌اند، مستکبران غربی تلاش کردند تا اذهان عمومی را از مساله فلسطین دور کنند و جوانان مسلمان احساس کنند که دیگر نیازی به مبارزه با اسراییل ندارند.

 

ایجاد گروه تروریستی داعش در واقع بیان همین توطئه دشمنان است. داعش همان اسراییل دوم است که به هیچ یک از مبانی انسانی، اسلامی و حقوقی پایبند نیست و این گروه با حمایت اسراییل و کشورهای غربی و با حمایت صددرصدی آل سعود که این روزها جنایتهایش در یمن بیداد می کند، ایجاد شده تا اذهان مسلمانان از مساله فلسطین منحرف شود.

 

تجربه ی سه سال ظهور داعش نشان داده که تکفیری های داعش حتی یک گلوله هم به سمت یهودیان اسراییلی تاکنون شلیک نکرده اند در حالی صهیونیست ها بیشترین خیانت را در حق مسلمانان سراسر جهان مرتکب شده و می شوند. داعشی ها حتی مسیحیان بیت المقدس را تهدید کرده اند که اگر تا عید فطر از خانه و کاشانه ی شان نروند، آنها را خواهند کشت ولی دریغ از یک کلمه تهدید آمیز علیه صهیونیستها.

 

منظور ما این نیست که این گروه های جنایتکار، مردم بیگناه حتی یهودیان را تهدید به مرگ کنند، ولی این تهدید مسیحیان در واقع برآورده کردن خواسته ی صهیونیستها برای اخراج مسیحیان از بیت المقدس است و این همان مسایل پشت پرده ی بین داعش و صهیونیست ها است که روز به روز بیشتر افشا می شود.

 

تا انشالله خداوند شر ظالمان را به خودشان بازگرداند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار