افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

داعش به مردم غزنی هشدار داد!

داعش تروریست

به گزارش افغان تلکس، گروه تکفیری داعش در رابطه با همکاری مردم غزنی با طالبان، هشدار داد!
گروه تکفیری داعش با پخش شب‌نامه‌ای در غزنی از مردم این ولایت خواسته است تا با قطع روابط با طالبان، فرزندان خود را از صفوف این گروه خارج کنند.

درحالی که پیش از این برخی از کارشناسان درباره تلاش داعش برای نفوذ به ولایت غزنی هشدار داده بودند این گروه تکفیری شب گذشته در وُلسوالی قره‌باغ غزنی با نشر شب‌نامه‌ای موجودیت خود را اعلام کرد.

در این شب‌نامه‌، داعش از مردم غزنی خواسته تا با طالبان همکاری نکنند و فرزندان خود را از صفوف طالبان خارج کنند.

این در حالی است که روزنامه بیزنس ریکوردر چندی قبل نوشته بود: این روزها چیزی که بیش از پیش نظرها را متوجه طالبان می‌کند خطر کلان داعش است که به عقیده بسیاری از جمله امریکا در حال تقویت در افغانستان است و تنها طالبان توان مقابله و شکست آن را دارد.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا نیز همچنین گفته بود که داعش در حال جذب نیرو در افغانستان، پاکستان و عراق است. بنابراین به نظر می‌رسد طالبان افغانستان من‌حیث نیرویی برای مقابله داعش گزینه بهتری باشد.

با این حال، صاحب‌خان الهام ولسوال وُلسوالی قره‌باغ غزنی گفت: داعش به مردم این وُلسوالی درباره همکاری با طالبان هشدار داده و مردم را به سربریدن تهدید کرده است.

وی افزود: وُلسوالی قره باغ در همسایگی وُلسوالی خاک‌افغان ولایت زابل قرار دارد و گروه تروریستی داعش از آنجا به این وُلسوالی نفوذ کرده است.

عبدالباری شلگری عضو شورای ولایتی غزنی نیز اظهار داشت: گروه تکفیری داعش در برخی از مناطق غزنی تبلیغاتی به راه انداخته و از حضور گسترده خود در بهار سال آینده خبر داده است.

شلگری خاطرنشان کرد: گروه تکفیری داعش تلاش دارد تا مناطقی را که طالبان در آنجا نفوذ دارند تصرف کرده و ذهنیت مردم را تغییر دهد.

از سوی دیگر، جنرال شعورگل قوماندان قول‌اُردو 203 تندر در جنوب شرق افغانستان تصریح کرد نیروهای اردوی ملی در این ولایت تا کنون اطلاعی از فعالیت داعش دریافت نکرده است.

اخیرا گروه تکفیری داعش به چندین وُلسوالی ولایت ننگرهار که در همسایگی ولایت لوگر قرار داشت حمله کردند تا از طریق ولایت لوگر به سایر ولایات از جمله غزنی راه یابند.

ماه گذشته تعدادی از نماینده گان شورای ولایتی ننگرهار هشدار دادند که این گروه تروریستی تلاش دارد تا به ولایات مرکزی از طریق تصرف وُلسوالی ازره ولایت لوگر دست یابد.

 1. Ahmad Bilal Muradi :

  داعش دولت وغیره از یک شرکت خصوصی میباشد

 2. ﻭﻃﻦ دوست :

  لعنت بر داعش مرتد

 3. عبدالقاسم کوهستانی :

  لعنت برداعش

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار