افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

داعش سوغات پاکستان به اشرف غنی است!

در راستای یکسان سازی و همگام کردن گروه های تکفیری به دستور مستقیم کاخ سفید، به تازگی تروریست های تکفیری چچنی و قفقازی حاضر در منطقه ریف سوریه، گروه تروریستی جدیدی با اسم “طالبان فی بلاد الشام” را راه‌اندازی کردند تا سخن جناب محقق درباره گروگان گیری هزاره ها توسط داعش واقعیت بیشتری پیدا کند.

 

این پیوند خوردن طالبان و داعش که این روزها شدت زیادی یافته، در حالی است که محترم محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی در گفتگو با آسوشیتدپرس اعلام کرد: 31 مسافر ربوده‌شده در مسیر کابل به غزنی هم‌اکنون در اختیار حامیان گروه داعش هستند و این بدان معنا است که داعش در کشور ما حضور فعال پیدا کرده است.

 

اما داعش از کجا به افغانستان و طالبان از کجا به شام منتقل شده اند؟ در پاسخ باید گفت: مرزهای پاکستان و افغانستان همواره مکان فعالیت های گروه های مختلف تروریستی بوده و هست. این محل مکانی امن برای تروریستان می باشد. اخیرا نیز نظامیان پاکستانی عملیات بزرگی را در آنسوی سرحد در برابر مخالفان انجام داده اند که در نتیجه باعث فرار و بیجا شدن باشندگان آنسوی مرز گردید و بسیاری از خانواده ها و تروریستها با لباس مردم عامه وارد خاک افغانستان گردیدند که بخشی عمده ای از شبه نظامیانی که امروز پرچم داعش را در کشور ما بلند کرده اند، همین تروریستهای از پاکستان آمده هستند.

 

البته در این شکی نیست که تمام این هماهنگی ها میان داعش، طالبان و هر گروه تروریستی دیگر تنها با همکاری و طبق خواسته ی کاخ سفید امکان پذیر است. اگر آمریکاییها نخواهند در کشور ما آب از آب تکان نمی خورد چه رسد به اینکه طالبان بخواهند شکل ظاهر و رفتار خود را شبیه داعش کنند و در ولایات مختلف جولان دهند.

 

در واقع تقویت این جنگ جبهه ای از سوی طالبان و داعش، به عنوان یک اهرم فشار نیرومند در قبال دولت وحدت ملی برای کسب امتیاز از سوی مزدوران غرب می باشد. هدف از این تحرکات هرچه باشد، باعث تسلیم شدن اشرف غنی و عبدالله در مقابل خواسته های آمریکا برای برخورد با تروریزم خواهد شد.

 

بر کسی پوشیده نیست که داعش و طالبان و القاعده را آمریکاییها درست کرده اند و عربستان سعودی و پاکستان نیز به عنوان مزدوران غرب حامی آنها بوده اند و اگر اکنون می گویند ما مخالف حضور تروریست ها در منطقه هستیم دقیقا مانند همان مبارزه ی ایتلاف غربیها علیه طالبان و داعش است که بیشتر باعث گسترش چنین تفکرات می شود تا نابودی آنها.

 

امروز تفاله‌های وهابیت با عناوینی همچون طالبان و داعش و با همکاری انگلیس، آمریکا و یهود مشغول ترویج تفکراتی ضاله‌تر و خشن‌تر از وهابیت هستند تا درست در زمانی که باید اسلام و پیامبر اکرم(ص) به عنوان رحمت للعالمین معرفی شوند، چهره‌ای خشن، تروریست و آدم کش از دین الهی به جهانیان معرفی گردد.

 

بین داعش و طالبان هیچ تفاوتی نیست نه از نظر تفکر و عقیده و نه از نظر سیاست و عملکرد. همان جنایاتی را که طالبان در زمان تاسیس خود انجام دادند از قبیل سر بریدن ها و زنده در روغن سوزاندن و کشتار دسته جمعی امروز وحشی های داعش با تنوع بیشتر انجام می دهند. سیاست و عملکردشان هم که اسلام هراسی و بدنام کردن دین مبین اسلام است که هدف اربابان غربی شان می باشد. جدای از اینکه هر دو گروه زمینه ساز حضور نظامی آمریکا در کشورهای مسلمان افغانستان، عراق و سوریه شده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار