افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 11 اکتبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

داعش را بیهوده بزرگ جلوه ندهید!

داعش یک نام و مفهومی غربی و آمریکایی است این شیوه از خلاصه کردن اسامی مختص غربی ها است، از این رو باید گفت هم این نام و هم اصالت و هم نامگذاری و هم جنگجویانشان همه غربی هستند.

این روزها آمریکا و متحدان مستکبرش به بهانه ی حمله به نیروهای داعش به خاک عراق و روسیه حمله کرده اند و تمامی شواهد نشان می دهد که هیچ پیشگیری ای از داعش صورت نگرفته بلکه تنها زیرساختهای این دو کشور مسلمان توسط جنگنده های غربی بمباران شده و از بین رفته است.

در این که داعش مانند القاعده و طالبان ساخته و پرداخته دست غرب هستند شکی نیست ولی اذعان به این مطلب زمانی شیرین تر است که از زبان کسی بیان شود که روزی حامی سیاستهای آمریکا در منطقه بوده است. چندی قبل رییس پولیس سابق دبی خطاب به وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: داعش را بیهوده بزرگ جلوه ندهید این داعش همانی است که آمریکا در افغانستان بال و پر داده است.

به گزارش سی ان ان، ضاحی خلفان رییس پولیس سابق دبی در حمله ای شدید به مواضع دولت آمریکا در قبال تلاش برای سرکوب داعش در شبکه ارتباطات اجتماعی توییتر چنین نوشت: روی سخنم با جان کری وزیر خارجه آمریکا است: آقای کری به جای این که اعتراف کند و بگوید القاعده موفق شده است توسعه یابد و اذعان کند که آمریکا موفق نشده است آن را نابود سازد، اکنون در تلاش است با توسل به دروغ تصویری هیولا گونه از داعش را برای ما به تصویر بکشد گویی این گروه یک مجموعه ای تروریستی جدید است، نه عزیزم! آقای کری این ها همان گروه تروریستی شما هستند که در افغانستان پرورششان داده بودید.

وی در ادامه نوشته های خود در صفحه شخصی اش افزود: سازمان تروریستی داعش همان سازمان تروریستی القاعده است القاعده ای که امریکا در نابود کردنش شکست خورده است.

رییس پولیس سابق دبی در خصوص نام اختصاری که برای دولت اسلامی در عراق و شام برگزیده شده است گفت: ” داعش ” یک نام و مفهومی غربی و آمریکایی است این شیوه از خلاصه کردن اسامی مختص غربی ها است، از این رو باید گفت هم این نام و هم اصالت و هم نامگذاری و هم جنگجویانشان همه غربی هستند.

همچنین خلفان در این باره این پرسش را مطرح کرده است : آقای کری آیا سرویس های اطلاعاتی به تو نگفته اند البغدادی در کجا پنهان شده است؟ این فریب کاری‌ها را برای چه کسانی دارید مطرح می کنید؟ آقای کری هم خودت داستان می گویی و هم خودت می خندی مردم دیگر بازی های آمریکایی را خوب بلد هستند !

وی در بخش دیگری از این نوشته ها افزود: این البغدادی مگر کیست که همه متحد شده اند، تا با او مبارزه کنند؟! خدا خانه قدرت های بزرگ جهانی را ویران کند که وقتی بخواهند دروغی را واقعی جلوه دهند از هر کاری فروگذار نمی کنند! این یک دروغ بزرگ است

خلفان در پایان خطاب به مقامات عالی رتبه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در خصوص وزیر خارجه آمریکا چنین نوشت: در هر جلسه ای که با جان کری می نشینید ای مقامات عربی شما را نصیحت می کنم تا یک کارشناس درک زبان بدن را در جلسه ها داشته باشید و حرکات بدن کری را تجزیه و تحلیل کنید چرا که با شناختی که از وی دارم به سادگی می توان فهمید او چه زمانی دروغ می گوید.

و به راستی که حقیقت همین است که رییس پولیس دبی به آن اعتراف کرده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار