افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

داعش با کمک آمریکایی ها به شیندند هرات رسید

ملا عبدالرووف یکی از زندانیان آزاد شده گوانتانامو بعد از سپری کردن دوره شش ماهه در قطر همراه با 150 تن از اتباع، چچن، عرب، ازبک، کرد، پاکستانی و افغان به منظور بیعت طالبان افغانستان با گروه داعش وارد هلمند شده از آنجا به قندهار رفت ولی در مدت کوتاهی (15) روزه توانست شماری از فرماندهان مطرح طالبان را وادار به بیعت با خلیفه بغدادی نماید.

 

ملا عبدالرووف با حمایت مالی قوی با کمک موترهای آمریکایی جابجا می شود و در مناطقی که پایگاه های آمریکا است استقرار و تجهیز می گردد.

وی با نام مستعار، کار خود را در افغانستان شروع کرده در جریان یک ماه اخیر وارد ولسوالی شیندند در غرب هرات شده است.

 

او بعد از عدم بیعت شماری از طالبان، درگیری با فرماندهان محلی در روستاهای آمارت و ریتلو از توابع منطقه زیرکوه شیندند را آغاز نمود که در جریان ده روز گذشته 20 تن از طالبان محلی را کشت و 2 تن از همراهان وی نیز کشته شدند.

 

براساس اطلاعات مقام های محلی در هرات، تعداد افراد وابسته به داعش که اکنون در مناطقی از هرات به سر می برند کمتر از 50 نفر بوده که بیشتر انان خارجی هستند.

 

روز دوشنبه هفته جاری مولوی عبدالرووف با حمله به مواضع ملا غلام حیدر مخالف دولت در منطقه دوشاخ ولسوالی غوریان تمامی طالبان مسلح این منطقه را خلع سلاح نموده و به اقامتگاه موقعت خود در باغ “ریتلو” در زیرکوه باز گشته است.

باغ ریتلو یکی از پایگاه های امان الله مخالف اسماعیل خان بود که سه سال پیش در یگ درگیری ذات البینی کشته شد.

 

یک مقام محلی در هرات به خبرنگار افتخاری ما گفت: بر اساس اطلاعات اولیه هدف از حضور مولوی عبدالرووف در منطقه جلب و جذب نیرو و تبلیغ گروه داعش می باشد و هرگاه مخالفتی از سوی طالبان محلی صورت گیرد به درگیری مسلحانه منجر می شود.

 

هنوز دقیق مشخص نیست که ملا عبدالرووف که با نام مستعار کار خود را در کشور شروع کرده است کدام یک از رهبران طالبان ازاد شده زندان گوانتانامو می باشد.

حضور داعش در هرات تاکنون سابقه نداشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار