افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 29 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

داعشی ها دوباره در ننگرهار سربرآورده اند!

داعش

 

چند ولسوالی ننگرهار که ماه گذشته توسط نیرو‌های امنیتی افغان از وجود داعش پاکسازی شده بود، دوباره آلوده به وجود داعش شد!

 

شماری از باشنده‌های ولسوالی‌های‌ هسکه مینه، اچین و کوت ولایت ننگرهار می‌گویند که نیرو‌های امنیتی حدود یک ماه پیش عملیات شفق را در این ولسوالی‌ها آغاز کردند و سپس این عملیات زیر نام قهر سیلاب گسترش یافت و بسیاری از ساحات از کنترول داعش خارج شدند.

 

آن‌ها می‌گویند که نیرو‌های امنیتی به تازه‌گی این مناطق را ترک کردند و افراد وابسته به داعش دوباره به این ساحات برگشته‌اند.

 

اجمل یک باشنده ولسوالی هسکه مینه می‌گوید که جنگجویان داعش با بازگشت دوباره، ساکنان محل را به مرگ تهدید کردند.

 

وی گفت:

 

“افراد مسلح داعش دوباره به منطقه برگشتند و به پیشرفت‌های دیگر هم دست یافتند. این معلومات را هم دریافت کردیم که اموال برخی از مردم را با خود برده‌اند.”

 

از سوی دیگر ملک عثمان یک بزرگ قوم شینوار می‌گوید که قوای امنیتی افغان در جریان عملیات اخیر پیشرفت قابل ملاحظۀ کرده‌بودند اما به گفته او زمانیکه این نیرو‌ها مناطق تصرف شده از داعش را ترک کردند افراد مسلح داعش مراکز ‌شان را بار دیگر فعال ساختند.

 

وی گفت:

 

“عملیات قبلی بسیار به شدت ادامه داشت، نیرو‌های امنیتی آنجا حضور داشتند. افراد وابسته به داعش در شینوار مراکز ‌شان را مجدداً فعال کرده‌اند.”

 

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار‌ تائید می‌کنند که نیرو‌های امنیتی مناطق تصرف شده را ترک کرده‌اند.

 

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که بیرون شدن نیروهای امنیتی از برخی مناطق چند ولسوالی تکتیکی است و به معنای ختم عملیات قهر سیلاب نیست.

 

وی افزود:

 

“ممکن است منسوبین امنیتی تکتیک‌های نظامی خود را در شرایط کنونی تغییر داده باشند و به این اساس برخی از منسوبین از ساحه بیرون شده‌اند. این به معنای آن نیست که عملیات قهر سیلاب در کوت، هسکه مینه، اچین و نازیان به پایان رسیده‌است.”

 

آقای خوگیانی گفت که عملیات بر ضد جنگجویان وابسته به داعش هنوز هم ادامه دارد و به گفته وی اینکه داعش بار دیگر در برخی مناطق دوباره بر گشته‌است به زیان این گروه تمام خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار