افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

داعشی ها به جان هم افتادند!

داعش افغانستان

به راپور یک نشریه انگلیسی سرکردگان گروه داعش در افغانستان دچار اختلاف نظر شده‌ اند.

جینز 360 نشریه معروف انگلیسی در حوزه مسایل دفاعی و امنیتی در راپور اخیرش درباره افغانستان اعلام کرد که سرکردگان داعش در افغانستان دچار اختلاف شده‌اند و احتمال آن می‌رود که اعضای ارشد این گروه تروریستی از یکدیگر جدا شده و گروه جدیدی را تشکیل دهند.

براساس این راپور اسلم فاروقی قوماندان سابق تحریک طالبان پاکستان که با سازمان‌های استخباراتی پاکستان ارتباط دارد با معاویه اوزبیکستانی قوماندان پیشین گروه تحریک اسلامی اوزبیکستان که از سوی داعش در عراق و سوریه حمایت می‌شود اختلافاتی به وجود آمده است.

این نشریه انگلیسی تصریح کرد پس از این اختلافات ، گروه داعش شاخه فاروقی در جنوب و شرق افغانستان و گروه داعش شاخه اوزبیکستانی نیز در شمال این کشور فعالیت‌های خود را متمرکز خواهند کرد.

این راپور می‌افزاید که این احتمال وجود دارد که روابط اسلم فاروقی با سازمان‌های امنیتی پاکستان نزدیکتر شود که این خود تهدید داعش برای پاکستان را کاهش خواهد داد.

در ادامه آمده است که جناح معاویه اوزبیکستانی با هدف گسترش عملیات خود به آسیای مرکزی اولویت را بر گسترش حضور در ولایات شمالی افغانستان قرار خواهد داد تا از این طریق به سرحدات کشورهای آسیای مرکزی دست یابد.

چندی پیش نیز محمد محقق معاون رییس اجراییه دولت و رییس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از تلاش گروه تروریستی داعش برای ایجاد پایگاه در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده بود.

وی گفته بود پس از شکست داعش در عراق و سوریه این گروه ترویستی در تلاش است تا پایگاه خود را در شمال افغانستان تقویت کند و هشدار داد که در صورت تحقق این موضوع، تمام منطقه آسیای مرکزی ناامن خواهد شد.

  1. Aleine Mann :

    کوجا استین او طالبان و داعیش های بازنگر به نام اسلام اگر جنگ میکنین هلی کفار لعین را قتل کنین و مسلمان کوشی را بس کنین

  2. Aleine Mann :

    آمریکایی لعنتی ره مردار کنین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار